لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۲۹

اوباما: برای مذاکره بدون شرط آماده است


.
.
باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه در گفت و گویی تلفنی با جان بینر رئیس مجلس نمایندگان او را ترغیب کرد اجازه دهد قانون پایان دادن به بسته بودن یک هفته ای دولت به رای گذاشته شود.

کاخ سفید می گوید آقای اوباما با بینر تماس گرفت و بار دیگر تمایل خود را به مذاکره با جمهوریخواهان، فقط پس از پس گرفتن تهدید های بسته نگاهداشتن دولت و نکول بدهی ها، تکرار کرد.

پیشتر در روز سه شنبه، بینر درپی جلسه ای با جمهوریخواهان مجلس نمایندگان گفت آنها بر مذاکرات کاهش کسری بودجه با پرزیدنت اوباما به عنوان شرطی برای بالا بردن سقف بدهی فدرال تاکید خواهند کرد.

بینر گفت مذاکرات «کاملا باز» خواهد بود و افزود «هیچ موضوعی منتفی نیست.»

اما پرزیدنت اوباما می خواهد بینر اجازه دهد به لایحه بالا بردن سقف بدهی بدون آنچه کاخ سفید آن را «قید وشرط های ایدئولوژیک» توصیف می کند، رای داده شود.

در این میان، بسته بودن محدود نهادهای دولتی ادامه دارد. این وضعیت، که اینک وارد دومین هفته شده است، زمانی آغاز شد که کنگره نتوانست لایجه تمدید هزینه های دولتی را تصویب کند. جمهوریخواهان مجلس نمایندگان بر انضمام ماده ای برای فسخ یا به تاخیرانداختن قانون بیمه درمانی پرزیدنت اوباما به بودجه اصرار داشتند. سنا، که در کنترل دمکرات ها قرار دارد، گفته است هرگز چنین ضمیمه ای را تصویب نخواهد کرد.

صدها هزار کارمند دولت هنوز در مرخصی بدون حقوق بسر می برند و بسیاری از سرویس های مهم در دسترس نیستند.
XS
SM
MD
LG