لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۰۱

پنتاگون اغلب کارمندان خود را به کار باز می گرداند


وزیر دفاع آمریکا می گوید اغلب کارمندان غیرنظامی این وزارتخانه را که موقتا بیکار شده اند و در مرخصی اجباری اند، این هفته به کار فرا خواهد خواند.

پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، روز شنبه اعلام کرد که اغلب کارمندان خود را که موقتا بیکار شده اند، این هفته به کار باز خواهد گرداند.


چاک هیگل، وزیر دفاع آمریکا، می گوید بیش از ۳۵۰ هزار تن از کارمندان آن وزارتخانه را که غیرنظامی اند و از روز سه شنبه در مرخصی اجباری هستند، از ابتدای هفته پیش رو(روز دوشنبه) به کار باز خواهد گرداند. نظامیان، مشمول تعطیلی دولت فدرال نمی شوند و از این نظر مستثنی هستند.

کنگره آمریکا روز شنبه تشکیل جلسه داد و طی آن لایحه ای را تصویب کرد که بر مبنای آن، تمام کارمندانی که از روز سه شنبه بیکار شده اند، حقوق معوق خود را دریافت خواهند کرد.

آقای هیگل روز شنبه گفت که بازبینی و امضای لایحه ویژه پرداخت حقوق کارمندان وزارت دفاع که دوشنبه شب توسط رئیس جمهوری آمریکا انجام شده، به وی اجازه می دهد که اغلب کارمندان وزارت دفاع را به سر کارشان بازگرداند. بیش از نیمی از کارمندان دولت که موقتا بیکار شده اند، کارمند وزارت دفاع هستند.

با وجود تصویب پرداخت حقوق معوقه بیش از ۸۰۰ هزار کارمندان دولت فدرالی که از روز سه شنبه موقتا بیکار شده اند، کنگره آمریکا هنوز برای بازگشایی دولت فدرال به توافقی نرسیده است. گفت و گوی دموکرات ها با جمهوری خواهان همچنان بن بستی است که فعلا از ادامه تعطیلی دولت فدرال حکایت دارد.

XS
SM
MD
LG