لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۲

باراک اوباما: تا جیسون رضائیان آزاد نشود، آرام نمی گیریم


باراک اوباما خواستار آزادی جیسون رضائیان شد
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:40 0:00

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا می گوید تا وقتی که ایران جیسون رضائیان، خبرنگار آمریکایی ایرانی تبار روزنامه واشنگتن پست را آزاد نکند، آرام نخواهد نشست.

رئیس جمهوری آمریکا که در جمع بیش از ۲۵۰۰ خبرنگار، نویسنده و چهره های سرشناش و خبرساز صحبت می کرد، همچنین یاد خبرنگاران آمریکایی را که به دست داعش کشته شده اند گرامی داشت.

رئیس جمهوری آمریکا در مراسم شام انجمن خبرنگاران کاخ سفید که شنبه شب در شهر واشنگتن برگزار شد گفت جیسون رضائیان، خبرنگار ایرانی-آمریکایی روزنامه واشنگتن پست تنها برای گزارش هایی زندانی شده است که در باره مردم ایران بود.

برادر جیسون رضائیان در گفتگو با صدای آمریکا: مقاله فارس «غیرحقوقی» است
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:03:39 0:00

آقای اوباما گفت: «ما یاد خبرنگارانی چون جیسون رضائیان را که ناعادلانه در کشورهای جهان زندانی اند، گرامی می داریم. جیسون برای ۹ ماه گذشته تنها برای انعکاس امیدها و هراس های مردم ایران در تهران زندانی بوده است.»

آقای اوباما در ادامه ضمن اشاره به ملاقات با علی رضائیان، برادر جیسون رضائیان که در این مراسم حضور داشت گفت برای آزادی رضائیان با تمام توان تلاش می کند: «من به او، شخصاً گفتم، تا جیسون سالم و سرحال به خانواده اش باز نگردد، آرام نخواهیم نشست.»

رئیس جمهوری آمریکا همچنین یاد خبرنگارانی را که به دست داعش کشته شدند گرامی داشت: «ما به یاد خبرنگارانی هستیم که در سال گذشته از دست دادیم. خبرنگارانی چون استیون ساتلاف و جیمز فولی که برای هیچ چیز، به جز، تلاش برای روشن کردن حقایق مربوط به تاریک ترین زوایای موجود در جهان به قتل رسیدند.»

برخی از جمهوریخواهان هفته گذشته از آقای اوباما خواستند توافق نهایی هسته ای با تهران را مشروط به آزادی رضائیان و سه آمریکایی دیگری کند که در ایران زندانی هستند.

آقای اوباما پیشتر در پیام نوروزی خود نیز خواهان آزادی رضائیان و دیگر آمریکایی های زندانی در ایران شده بود.

مراسم سالانه شام انجمن خبرنگاران کاخ سفید از صد سال پیش، با هدف دسترسی بیشتر خبرنگاران به اخبار و رویدادهای کاخ سفید برگزار می شود.

درآمد حاصل از کمک ها و هدایای مرتبط با این مراسم صرف تامین بورس تحصیلی برای خبرنگاران و جوایزی که به خبرنگاران داده می شود، اختصاص می یابد.

این مراسم در همین حال فرصتی است که رئیس جمهوری و کمدین های معروف درباره مسائل مهم سال به طنز و مزاح می پردازند.

XS
SM
MD
LG