لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۳۴

تلاش اوباما برای تصویب قانون اصلاح مهاجرت


باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا دو برنامه مهم را در دستور کار سیاست داخلی خود قرار داده است، اصلاح قوانین مهاجرتی و تصویب قانون جدید کنترل اسلحه برای کاهش خشونت های ناشی از آن.

رئیس جمهوری تلاش می کند که هر چه زودتر این قوانین با همکاری دموکرات ها و جمهوری خواهان در سنای آمریکا به تصویب برسد. مجلس نمایندگان در حال حاضر نمی خواهد قبل از پایان اقدام سنا گامی در این راه بردارد.

کاخ سفید در انتظار تصویب لایحه مهاجرتی در سنا است تا بتواند بر «جان بینر» رئیس مجلس نمایندگان از حزب جمهوریخواه برای مطرح کردن آن فشار بیآورد.

نشریه «هیل» ویژه کنگره آمریکا از قول دیوید اکسلرود، رئیس سابق مشاوران سیاسی باراک اوباما می نویسد اصلاح قوانین مهاجرتی را می توان میراث دور دوم ریاست جمهوری اوباما به شمار آورد.

در حال حاضر، بحث و گفتگو بیشتر بر سر بخشی از لایحه اصلاح مهاجرت است که گفته می شود قبل از هر چیز باید به تاًمین امنیت مرزها پرداخته شود.

قانون گزاران جمهوری خواه در سنای آمریکا به صراحت گفته اند که پرداختن به مسئله ایمنی مرزها برای آنان باید قبل از پرداختن به حل مسئله مهاجرانی باشد که بطور غیر قانونی در آمریکا بسر می برند.

در حال حاضر حدود یازده میلیون نفر بصورت غیر قانونی در آمریکا زندگی می کنند.

سناتور لیندسی گراهام، سناتور جمهوری خواه از ایالت کارولینای جنوبی که یکی از هشت سناتور گروه دو-حزبی است که داوطلبانه مذاکرات لازم را برای به ثمر رساندن این لایحه در سنای آمریکا دنبال می کنند، روز یکشنبه در مصاحبه ای با شبکه خبری ان بی سی گفت ما اول برای تاًمین امنیت مرزهای کشور اقدام می کنیم، مسئله ای که در راه شهروندی ( مهاجران غیر قانونی) صورت می گیرد؛ در غیر این صورت موافقتی در این باره انجام نخواهد گرفت.

در سال گذشته سازمان شهروندی و مهاجرت آمریکا به بیش از ۷۸۰ هزار نفر، شهروندی آمریکا را اعطا کرد. در این گروه، نه هزار نفر نیز از افراد نیروهای مسلح کشور بودند.
XS
SM
MD
LG