لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۴۸

رییس جمهوری اوباما در سفارت فرانسه، همه آمریکایی‌ها هم درد شما هستند


رییس جمهوری اوباما در حال امضای دفتر یادبود در سفارت فرانسه
رییس جمهوری اوباما در حال امضای دفتر یادبود در سفارت فرانسه

«از طرف همه شهروندان آمریکا، من عمیق‌ترین مراتب هم‌دردی و همبستگی خود را در خصوص حمله تروریستی وحشتناک در پاریس با مردم فرانسه اعلام می‌کنم.»

روز پنجشنبه هشتم ژانویه -هجدهم دی‌ماه- رییس جمهوری اوباما با حضور در محل سفارت فرانسه در واشینگتن و امضای دفتر یادبود کشته‌شدگان حمله تروریستی به دفتر مجله شارلی ابدو، مراتب هم‌دردی خود را با مردم فرانسه ابراز کرد.

آقای اوباما که در این دیدار مورد استقبال سفیر فرانسه در ایالات متحده، جرارد آراد، قرار گرفت اظهار کرد «از طرف همه شهروندان آمریکا، من عمیق‌ترین مراتب هم‌دردی و همبستگی خود را در خصوص حمله تروریستی وحشتناک در پاریس، با مردم فرانسه اعلام می‌کنم.»

«به عنوان متحد این کشور در طول یک قرن، ما در کنار برادران فرانسوی‌مان متحد، تا حصول اطمینان از اجرای عدالت ایستاده‌ایم چرا که راه ما {مسیر ما} دفاع {از عدالت} است. ما در کنار هم به جلو می‌رویم تا بدانیم ترور با آزادی و آرمان‌هایی که جهان پر از نور را می خواهد و {همانی که} ما برایش ایستادگی کردیم، سازگار نیست. زنده باد فرانسه!»

روز چهارشنبه هفتم ژانویه -هفدهم دی‌ماه- سه فرد مسلح در یک عملیات تروریستی به دفتر مجله شارلی ابدو حمله کردند که ۱۲ کشته و ده نفر مجروح شدند. در بین کشته شدگان سه کارتونیست این نشریه، یک سردبیر ارشد و یک پلیس مسلمان به نام احمد دیده می‌شود. یکی از این تروریست‌ها به نام مراد پس از ساعاتی خود را تسلیم پلیس کرد اما ماموران به دنبال دو برابر دیگری هستند که این عملیات خونبار را به راه انداختند. «شریف و سعید کوشی» دو برادری هستند که پیشتر هم به دلیل سفر به عراق و هم‌کاری با نیروهای بنیاد گرا مورد تعقیب بوده‌اند.

XS
SM
MD
LG