لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۵۸

بيانيه باراک اوباما در واکنش به حمله تروريستی در پاريس


باراک اوباما رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا
باراک اوباما رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا

رئیس جمهوری آمریکا در بخشی از بیانیه خود گفت حمله بی‌رحمانه در شهر بزرگ پاریس «نمونه‌ای بارز و ماندگار از تصویر نفرت‌انگیز این قاتلان را به جهانیان نشان خواهد کرد.»

باراک اوباما رئیس جمهوری ایالات متحده، روز چهارشنبه و اندکی پس از حمله تروریستی به دفتر نشریه فکاهی فرانسوی «شارلی ابدو» در پاریس، در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن این حمله، با خانواده قربانیان حادثه، و دولت و مردم فرانسه ابراز همدردی کرد.

متن بیانیه رئیس جمهوری آمریکا به این شرح است:

«من به ‌شدت تیراندازی وحشتناک در دفتر نشریه شارلی ابدو در پاریس، که بنا به گزارش‌ها منجر به کشته شدن ۱۲ نفر شده است، را محکوم می‌کنم. ما در این شرایط دشوار برای قربانیان این حمله تروریستی و مردم فرانسه دعا، و با آنها همدردی می‌کنيم. فرانسه قدیمی‌ترین متحد آمریکا است، و در کنار ایالات متحده در مبارزه با تروریست‌هایی که امنیت ما و جهان را تهدید می‌کنند، ایستاده است. مردم فرانسه بارها برای ارزش‌های جهانی بپاخاستند، همان ارزش‌هايی که نسل‌به نسل مردمان ما از آن دفاع کرده‌اند. این ارزش ها نمونه هميشه بارزی است که فرانسه، و شهر بزرگ پاریس، که این حمله ظالمانه در آن صورت گرفت، به جهانيان نشان داد بسیار ديرپاتر از تصوير نفرت‌انگيز این قاتلان خواهد بود. ما با مقامات فرانسه در تماس هستيم و من به دولت خود دستور داده‌ام از ارائه هر نوع کمک لازم برای سپردن این تروریست‌ها به دستگاه عدالت دريغ نورزند.»

XS
SM
MD
LG