لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۵۱

برنامه اوباما برای کاهش چشمگیر تولید گازهای گلخانه ای


باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه به طور رسمی مقررات جدیدی را برای کاهش آلودگی های ناشی از انتشار گازهای گلخانه ای اعلام می کند.

هدف باراک اوباما از اجرای مقررات جدید، کاهش میزان آلودگی های ناشی از فعالیت نیروگاه‌های برق ایالات متحده تا سال ۲۰۳۰ میلادی به اندازه ۳۲ درصد کمتر از سال ۲۰۰۵ است.

بر پایه مقررات جدید ایالت‌های آمریکا موظف می‌شوند برنامه‌هایی را طرح و تا سال ۲۰۲۲ میلادی برای کاهش میزان آلودگی هوا به اجرا بگذارند.

کاخ سفید می‌گوید مقررات جدید در صورت عملی شدن، میزان برق تولیدی توسط منابع تجدیدپذیر در ایالات متحده را تا ۲۸ درصد افزایش خواهد داد.

باراک اوباما در یک پیام ویدیویی روز یکشنبه بر صفحه فیسبوک کاخ سفید تغییرات آب و هوایی را واقعی خواند و گفت این مشکل را نباید به نسل های بعد منتقل کرد.

ایالات متحده تا سالها بزرگترین تولید کننده گاز کربن در جهان بود و همین اینک پس از چین در مقام دوم تولید این گازهای آلاینده قرار دارد.

به اعتقاد دانشمندان، افزایش گاز کربن در جو زمین موجب گرمایش جهانی و تغییرات ویرانگر آب و هوایی شده است و کشورهای اصلی تولید کننده این گازها موظف شده‌اند طی سالهای آینده برنامه‌های موثری را برای کاهش چشمگیر تولید گاز کربن به اجرا بگذارند.

XS
SM
MD
LG