لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۳

نیویورک تایمز جوایز پولیتزر ۲۰۱۳ را درو کرد


تحریریه نیویورک تایمز، آرتور سالزبرگر (جونیور) چهار انگشت را به نشانه چهار جایزه پولیتزر برای این روزنامه بالا گرفته است.
تحریریه نیویورک تایمز، آرتور سالزبرگر (جونیور) چهار انگشت را به نشانه چهار جایزه پولیتزر برای این روزنامه بالا گرفته است.

روزنامه نیویورک تایمز چهار جایزه پولیتزر روزنامه نگاری از جمله گزارشگری تحقیقی، گزارشگری بین الملل و گزارشگری غیرخبری را به خود اختصاص داد.

این روزنامه از جمله به دلیل گزارش هایی که درباره روش تجاری مورد استفاده در شرکت‌های اپل و وال‌مارت، گزارش تحقیقی درباره فساد اداری در چین و همچنین گزارش و پوشش خبری بهمنی که در ایالت واشنگتن در غرب آمریکا رخ داد، جایزه گرفت.

روزنامه دِنوِر پست، به خاطر پوشش خبری واقعه تیراندازی و کشتار جمعی که سال گذشته در ایالت کلرادو رخ داد، برنده جایزه بخش خبر فوری شد.

جایزه پولیتزر علاوه بر رشته‌های مختلف روزنامه نگاری به هفت رشته هنری نیز اهدا می شود.

جایزه ادبیات داستانی به رمانی نوشته آدام جانسون اختصاص یافت. این رمان «فرزندِ استادِ یتیم» نام دارد و داستان آن در کره شمالی می گذرد.

جایزه رشته نمایشنامه به «بی آبرو» اثر ایاد اختر رسید که درباره یک وکیل موفق پاکستانی‌آمریکایی است. جایزه تاریخ نیز به «خاکستر جنگ: سقوط یک امپراطوری و ساختن ویتنامِ آمریکا» اثر فردریک لوگوال رسید.

کارولین شا برنده جایزه موسیقی پولیتزر شد و جوایزی نیز در زمینه‌های زندگینامه، شعر، و ادبیات غیرداستانی اهدا شد.

جایزه معتبر پولیتزر به نام جوزف پولیتزر، ناشر روزنامه نامگذاری شده و از سال ۱۹۱۷ اهدا می شود. این جایزه از سوی دانشگاه کلمبیای نیویورک اهدا می شود و به هر کدام از برندگان ۱۰ هزار دلار تعلق می گیرد.

XS
SM
MD
LG