لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۲۷

رهبر کره شمالی «ناخوش» است


رسانه های کره شمالی برای نخستین بار به طور رسمی بر بیماری رهبر کره شمالی را که مدت هاست از نظرها غایب است، صحه گذاشتند. به گزارش رسانه ها، کیم جونگ اون، رهبر جوان این کشور «ناخوش» است.

به گزارش رویترز، کیم ۳۱ ساله، که بیشتر اوقات در مرکز پروپاگاندای این کشور منزوی قرار دارد، از بعد از پدیدار شدن در کنسرتی با همسرش در ۳ سپتامبر، دیگر در عکس های رسانه ها دیده نشده است. امری که به گمان زنی ها درمورد بیمار بودن او دامن زده است.

در ماه ژوئیه، هنگام قدم زدن با چند تن از مقام های کره شمالی می لنگید و در مستندی که روز پنجشنبه در رسانه های دولتی منتشر شد، دشواری او در راه رفتن دیده می شود.

گوینده این مستند یک ساعته در بخشی از آن می گوید: «ثروت و آبادانی و سوسیالیسم ما در سایه تلاش های طاقت فرسای سردارمان به دست آمده که به رغم «ناخوش»ی که دارد، همچون شعله های آتش، راه را برای مردم روشن می کند.»

در پی این مستند، سپس فیلم ضبط شده ای از نشست مجمع عالی خلق کره شمالی پخش شد که غیبت کیم جونگ اون در آن به خوبی نمایان بود.

آن گونه که عکس های رسانه های دولتی نشان می دهند، کیم از زمان رسیدن به قدرت مدام بر وزنش افزوده شده است. او در سال ۲۰۱۱ پس از مرگ پدرش براثر حمله قلبی به جانشینی او درآمد.

ناظران مسائل کره شمالی برآنند که وزن بالای کیم و سابقه خانوادگی بیماری باعث ناخوشی او شده است.

مایکل مدن، کارشناس رهبران کره شمالی و از همکاران وب سایت ۳۸ نورٍث می گوید: «از راه رفتنش معلوم است که نقرس دارد-مرضی که به خاطر رژیم غذایی و سابقه ژنتیکی، گریبان دیگر اعضای خانواده کیم را هم گرفته است».

XS
SM
MD
LG