لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۹

فرماندار ایالت فلوریدای آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه کسب‌وکارهای ایرانی اعمال می‌کند


ران دسنتیس، فرماندار فلوریدا و نامزد ریاست جمهوری حزب جمهوری‌خواه آمریکا
ران دسنتیس، فرماندار فلوریدا و نامزد ریاست جمهوری حزب جمهوری‌خواه آمریکا

ران دسنتیس، فرماندار ایالت فلوریدا و نامزد انتخابات ریاست جمهوری از حزب جمهوری‌خواه آمریکا، سیاست‌های پیشنهادی جدیدی را برای اعمال تحریم‌های جدید علیه کسب‌وکارهای ایرانی در فلوریدا اعلام کرد. او گفت که جمهوری اسلامی به سازماندهی حمله حماس به اسرائیل کمک کرده است.

به گزارش شبکه خبری «فاکس» آمریکا، فرماندار فلوریدا، روز سه‌شنبه ۱۸ مهر، یک‌سری از سیاست‌های پیشنهادی جدید را اعلام کرد که نشان‌دهنده همبستگی دولت ایالتی فلوریدا با اسرائیل در بحبوحه جنگ با «تروریست‌های حماس» است.

آقای دسنتیس در یک کنفرانس خبری در کنیسه شولِ بال هاربر در فلوریدا، جمهوری اسلامی را با خشونت‌های حماس در اسرائیل مرتبط دانست و از دولت جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، خواست تا اقدامات شدیدتری را علیه تهران به اجرا درآورد.

فرماندار فلوریدا گفت: «وقتی [دولت] ایران پول بیشتری به دست می‌آورد، از آن برای بهتر کردن زندگی مردم ایران استفاده نمی‌کند. آنها (مقامات دولت ایران) از آن برای تأمین مالی تروریسم در سراسر خاورمیانه و در سراسر جهان استفاده می‌کنند. آنها پول را برای حزب‌الله می‌فرستند، آنها پول را برای حماس می‌فرستند و این دقیقاً همان چیزی است که ما شاهد آن بودیم.»

او با تاکید بر ان موضوع که «ایران در سازماندهی این حمله به اسرائیل دست داشته است» افزود: «ما این را می‌دانیم، گزارش شده است. آنها [مقامات ایرانی] آن را تکذیب می‌کنند، اما ما هوشیارتر از آن هستیم.»

فرماندار جمهوری‌خواه ایالت فلوریدا اضافه کرد که اکنون «ما فرصتی مناسب برای انجام یک کار مؤثر داریم که از نظر ماهیت، تفاوت ایجاد کند.»

ران دسنتیس گفت: «پیشنهاد ما این است که در شرایطی که در کنار اسرائیل ایستاده‌ایم، ایران را تحریم کنیم. بنابراین، تصمیم گرفتیم که در جلسه بعدی قانون‌گذاری، پیشنهاد خود را برای افزایش تحریم‌های فلوریدا علیه ایران و مسدود کردن تجارت ایران در ایالت‌مان را ارائه دهیم.»

او افزود: «ما باید از همه راه‌های موجود برای پایان دادن به پول‌هایی که به رژیم ایران می‌رود، استفاده کنیم.»

سیاست‌های جدید آقای دسنتیس، ممنوعیت‌های موجود برای فعالیت‌های تجاری ایرانی در فلوریدا را افزایش می‌دهد.

شبکه خبری فاکس نوشت که ایران سابقه طولانی در تامین مالی تروریسم از طریق حماس در غزه و حزب‌الله لبنان در شمال اسرائیل دارد.

نیروهای نظامی اسرائیل تاکنون در واکنش به حمله خشونت بار حماس در روز شنبه، بیش از یک هزار حمله هوایی به مواضع حماس در غزه انجام داده‌اند.

XS
SM
MD
LG