لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۱۷

نشست سران اسرائیل با تیم مذاکره‌کننده با موضوع مذاکرات آتش‌بس و آزادی گروگانها


عکس از آرشیو
عکس از آرشیو

رسانه‌های اسرائیلی روز پنجشنبه ۱۴ تیر از نشست رهبران اسرائیل و گروه مذاکره کننده اسرائیلی درباره مذاکرات آتش‌بس و آزادی گروگانها در قطر خبر دادند.

براساس این گزارش بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، به همراه یوآو گالانت، وزیر دفاع، ران درمر، وزیر امور استراتژیک و آریه دری، رهبر حزب شاس، به همراه اعضای تیم مذاکره‌کننده اسرائیل، در مورد دستور مذاکرات روز جمعه در قطر برای آزادی گروگان‌ها تبادل نظر می‌کنند.

دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائيل روز پنج‌شنبه در بیانیه‌ای گفت که او روز پنجشنبه ۱۴تیر به جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا گفت که تصمیم گرفته است هیئتی را برای از سرگیری مذاکرات متوقف شده با حماس درباره توافق آزادکردن گروگان‌ها اعزام کند.

یک مقام ارشد آمریکایی اعلام کرد که واشنگتن معتقد است اسرائیل و حماس فرصت قابل توجهی برای رسیدن به توافق بر سر آتش‌بس در غزه و آزادسازی گروگان‌ها دارند.

برخی رسانه‌ها نیز روز چهارشنبه ۱۳ تیرماه از پیشنهاد تازه حماس برای برقراری آتش‌بس و تبادل گروگانها خبر دادند؛ یک مقام اسرائیلی هم گفت این پیشنهاد مسیر را برای حرکت به سمت یک توافق هموار می‌کند.

مذاکرات برای برقراری آتش‌بس در غزه و آزادی گروگانهای اسیر حماس که در شش ماه گذشته با حضور نمایندگان اسرائیل و حماس در کنار میانجی‌گرانی از مصر و قطر و ایالات متحده ادامه داشته، از یک ماه قبل در پی آنچه تل‌آویو آنرا «زیاده‌خواهی» حماس می‌خواند متوقف شد.

XS
SM
MD
LG