لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۳۶

مادران دو تن از کشته‌شدگان آبان ۹۸: سهم ما از انقلاب گلوله‌ای بود که فرزندان ما را کشت


مادر نوید بهبودی (راست) و مادر پژمان قلی‌پور
مادر نوید بهبودی (راست) و مادر پژمان قلی‌پور

مادر نوید بهبودی و مادر پژمان قلی‌پور در پیامی ویدئویی، لباس‌های فرزندان کشته شده خود را نشان دادند و با اشاره به جشن گرفتن سالگرد انقلاب ۵۷ از سوی مقامات جمهوری اسلامی گفتند که سهم آنها از انقلاب گلوله‌هایی است که جان فرزندانشان را گرفته است.

محبوبه رمضانی، مادر پژمان قلی‌پور، و مادر نوید بهبودی از کشته‌شدگان آبان ۹۸ روز جمعه ۲۲ بهمن در گفت‌وگوی زنده ایسنتاگرامی با مسیح علی‌نژاد همکار صدای آمریکا و مجری برنامه تبلت حاضر شدند و با گریه و تاثر گفتند باید هر چند وقت یک بار لباس‌های فرزندانشان را از کمد بیرون بیاورند تا رطوبت تنها یادگار فرزندانشان را از بین نبرد.

محبوبه رمضانی، مادر پژمان قلی‌پور گفت: «می‌خواهم فقط این را بگویم که ۲۲ بهمن مبارکتان باشد. با سربلندی جشن بگیرید.»

محبوبه رمضانی افزود: «مطمئنم خون بچه‌های ما پاپیچ آن‌ها می‌شود. آن روز دور نیست و آن روز را خواهیم دید.»

عفو بین الملل، نهاد مستقل حقوق بشری، روز سه‌شنبه ۲۵ آبان امسال در دومین سالگرد سرکوب معترضان در سال ۹۸، گزارش جدیدی را منتشر کرده که در آن می‌گوید با جمع‌بندی و راستی‌آزمایی اطلاعات دریافتی، کشته‌شدن ۳۲۴ نفر را در اعتراضات آبان ۹۸ ثبت کرده است.

به گفته عفو بین الملل، تعداد قابل ملاحظه‌ای از کشته شدگان از زنان و کودکان هستند.

اعتراضات به گران شدن ناگهانی بنزین از بامداد جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ در شهرهای مختلف ایران آغاز شد. شعارهای معترضان که ابتدا مرتبط با گران شدن بنزین بود در مدتی کوتاه متوجه مقامات جمهوری اسلامی و آیت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی، شد.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG