لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۵۵

ورود «بدون اجازه» ماموران امنیتی به خانه مادر پویا بختیاری؛ ناهید شیرپیشه: می‌گویند از موبایل هوشمند استفاده نکن


ناهید شیرپیشه در کنار پویا بختیاری از جان‌باختگان اعتراضات آبان ۹۸ - آرشیو
ناهید شیرپیشه در کنار پویا بختیاری از جان‌باختگان اعتراضات آبان ۹۸ - آرشیو

ناهید شیرپیشه، مادر دادخواه پویا بختیاری، از جان‌باختگان اعتراضات مردمی آبان ۹۸ از ورود بی‌اجازه مأموران وزارت اطلاعات به خانه‌اش و توقیف گوشی موبایل او برای چندمین بار خبر داد.

بر اساس گزارش‌های منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی در روز پنج‌شنبه ۱۴ بهمن، هشت مأمور امنیتی شامل هفت مرد و یک زن یازدهم بهمن با ورود به خانه ناهید شیرپیشه در مهرشهر استان البرز گوشی تلفن او را با خود بردند و به این فعال مدنی گفتد باید از یک گوشی موبایل ساده و غیرهوشمند استفاده کند.

در ویدئویی که از خانم شیرپیشه انتشار یافته، او در مقابل دفتر پیشخوان خدمات همراه اول ایستاده و می‌گوید: هر بار اطلاعات بدون اجازه من وارد خانه من می‌شود و گوشی مرا از دستم می‌کشد و می‌برد و هر گوشی‌ای که تا امروز برده پس نداده است. من مجبورم بیایم سیم‌کارتم را بسوزانم و با حقوق یک ماهم گوشی جدید بخرم.

ناهید شیرپیشه تأکید می‌کند: «به من می‌گویند گوشی ساده بخر. یعنی گوشی‌ات اندروید نباشد. این جا مگر کره شمالی است که برای من تعیین کنند چه نوع گوشی‌ای بخرم؟ متأسفم برای مردمی که تا امروز سکوت کرده‌اند.»

ناهید شیرپیشه که به همراه پسرش پویا بختیاری در اعتراضات آبان ۹۸ در مهرشهر استان البرز حضور داشت و شاهد کشته شدن فرزندش بود، در دور نخست دادگاه مردمی آبان ۹۸ شهادت داد و گفت: «اولین خانواده‌ای بودیم که اقدام حکومت ننگین جمهوری اسلامی در کشتار معترضان را به گوش جهانیان رساندیم و ابایی از عواقب آن نداشتیم. در نتیجه تاکنون مدام تهدید و بازداشت شده‌ایم و پدر پویا هم‌اکنون زندانی است.»

او با تأکید بر این که «ما ایرانیان تحت اشغال هستیم، کشور ما اشغال شده است، و من احساس یک گروگان را دارم»، گفت: «دشمن از رگ گردن به ما نزدیک‌تر است و قصد جان ما را دارد، چه با شلیک گلوله و طناب دار، چه با نخریدن واکسن کرونا.»

اعضای خانواده پویا بختیاری بارها مورد آزار و اذیت مقامات قضایی و امنیتی جمهوری اسلامی قرار گرفته‌اند و بازجویی و بازداشت شده‌اند.

یک عضو خانواده پدری پویا بختیاری ۲۴ دی خبر داد که منوچهر بختیاری پدر این جان‌باخته آبان ۹۸ در اعتراض به انتقال به سلول انفرادی در «ندامتگاه مرکزی کرج» اعتصاب غذا کرده است.

منوچهر بختیاری در نامه‌ای به دادستان انقلاب اسلامی کرج نوشته است: «دستوردهندگان و انجام‌دهندگان این جنایت [کشتار آبان ۹۸] مطمئن باشند به‌زودی در دادگاه ملت ایران محاکمه و به سزای اعمال خویش خواهند رسید.»

XS
SM
MD
LG