لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۴۵

سازمان دیدبان حقوق بشر خواستار تحریم علیه ارتش میانمار شد


بیش از چهارصد هزار نفر از مسلمانان روهینگیا به خاطر تنش ها بین گروه مسلح مسلمان و ارتش میانمار این کشور را به مقصد بنگلادش ترک کرده اند.
بیش از چهارصد هزار نفر از مسلمانان روهینگیا به خاطر تنش ها بین گروه مسلح مسلمان و ارتش میانمار این کشور را به مقصد بنگلادش ترک کرده اند.

دیدبان حقوق بشر در آستانه برگزاری هفتاد و دومین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد از شورای امنیت و کشورهای جهان خواست تحریم های هدفمندی از جمله توقیف اموال، منع سفر و ممنوعیت ارسال تسلیحات را علیه مقام های نظامی میانمار اعمال کنند.

دیدبان حقوق بشر می گوید این تحریم ها باید با هدف توقف خشونت ارتش میانمار علیه اقلیت مسلمان روهینگیا در ایالت غربی راخین اعمال شود که در هفته های اخیر موجب فرار صدها هزار تن از مسلمانان روهینگیا به بنگلادش شده است.

گروه های امداد بین المللی از جمله نجات کودکان می گویند تامین نیازهای اساسی سیل پناهجویان به بنگلادش که بیش از نیمی از آنها را کودکان تشکیل می دهند به یک نگرانی و چالش روزانه تبدیل شده است.

«آنگ سان سوچی» رهبر دولت میانمار در هفته های اخیر بخاطر آنچه خودداری از تلاش برای فرونشاندن خشونت ها علیه اقلیت مسلمان روهنیگیا عنوان می شود، مورد انتقاد و زیر فشار گسترده بین المللی قرار گرفته است.

دبیرکل سازمان ملل متحد می گوید خانم سوچی فرصت توقف خشونت ها در کشورش را دارد و تا دیر نشده باید در این راستا گام بردارد. آنتونیو گوترش به تازگی خشونت نیروهای دولتی میانمار علیه مسلمانان روهینگیا را پاکسازی قومی توصیف کرد.

آنگ سان سوچی هفته گذشته اعلام کرد در اجلاس پیش روی مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک شرکت نخواهد کرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG