لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۲۲

مقامات آمریکایی: شهروندان مسلمان موارد افراط گرایی را گزارش می دهند


جیمز کومی، رئیس اف.بی.آی
جیمز کومی، رئیس اف.بی.آی

مسلمانان آمریکایی بارها به مقامات امنیتی در مورد اینکه یک شهروند مسلمان دیگر ممکن است به افراط گرایی گرایش پیدا کرده باشد، اطلاعات داده اند.

به گزارش رویترز در روز پنجشنبه، مقامات امنیتی اظهارات اخیر دونالد ترامپ، نامزد جمهوریخواه ریاست جمهوری آمریکا را رد کرده اند که گفته است مسلمان ها در آمریکا موارد افراط گرایی را به نیروهای امنیتی گزارش نمی کنند.

دونالد ترامپ این اظهارات را روز دوشنبه در گفتگو با سی ان ان و پس از تیراندازی عمر متین در کلوب شبانه همجنسگرایان "پالس" در اورلاندو اعلام کرد. این تیراندازی که به کشته شدن ۵۰ نفر از جمله عمر متین منجر شد، مرگبارترین تیراندازی دسته جمعی در آمریکا را رقم زد.

اما جیمز کومی، رئیس پلیس فدرال آمریکا یا اف.بی.آی گفته است که شهروندان مسلمان نمی خواهند افرادی که مرتکب اعمال خشونت آمیز می شوند در جوامع آنها حضور داشته باشند و یا ربطی به دین آنها داشته باشند. او گفت شهروندان مسلمان بخشی از سازنده ترین روابط اف.بی.آی با افرادی که به این سازمان سرنخ می دهند را تشکیل می دهند.

جیمز کومی که در یک کنفرانس خبری در اورلاندو صحبت می کرد، گفت داشتن روابط خوب با مسلمانان در قلب موثر بودن اف.بی.آی قرار دارد.

آندرو آمس، سخنگوی پلیس فدرال آمریکا در شهر واشنگتن روز چهارشنبه به رویترز گفت اف.بی.آی با جامعه محلی مسلمان رابطه محکمی دارد و ماموران اف.بی.آی که در این منطقه فعالند، گزارش هایی از طریق آنها در مورد فعالیت های مشکوک افراد جامعه مسلمان خود دریافت کرده اند.

مایکل داونینگ، معاون رئیس پلیس لس آنجلس و رئیس دایره ضدتروریسم و عملیات ویژه پلیس نیز گفته است جامعه مسلمان لس آنجلس در انتقال گزارش ها با پلیس همکاری داشته است.

XS
SM
MD
LG