لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۱۴

ترامپ بر جلوگیری از ورود مسلمانان به آمریکا تاکید کرد


ترامپ سیاست های هیلاری کلینتون، رقیب انتخاباتی اش از حزب دمکرات را به باد انتقاد گرفت.
ترامپ سیاست های هیلاری کلینتون، رقیب انتخاباتی اش از حزب دمکرات را به باد انتقاد گرفت.

دونالد ترامپ روز دوشنبه در واکنش به حمله مسلحانه به یک کلوب شبانه همجنسگرایان در اورلاندو خواستار توقف پذیرفتن مهاجران مسلمان به آمریکا شد.

او همچنین به اشتباه گفت که مهاجم تیراندازی اخیر در ایالت فلوریدای آمریکا در خارج از این کشور متولد شده بود. عمر متین، مهاجم ۲۹ ساله کلوب شبانه "پلاس" که بامداد یکشنبه ۴۹ نفر را به گلوله بست و کشت و ۵۳ تن دیگر را روانه بیمارستان کرد در نیویورک و در خانواده مهاجر از افغانستان متولد شده است.

ترامپ در این سخنان سیاست های هیلاری کلینتون، رقیب انتخاباتی اش از حزب دمکرات را به باد انتقاد گرفت و گفت سیاست های کلینتون تنها تهدید به ترور را افزایش می دهد.

نامزد احتمالی حزب جمهوریخواه برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت: "ما باید تقاضانامه مهاجرت را بررسی کنیم تا ببینیم آیا متقاضیان گروه های تندرو و افکار افراطی را حمایت می کنند یا نه." ترامپ گفت: "ما باید میزان مهاجرت های آینده در این کشور را کنترل کنیم و باید از تشکیل هسته های بزرگ افراطی در داخل آمریکا جلوگیری کنیم."

ترامپ گفت: "او (کلینتون) می خواهد تفنگ های آمریکایی ها را بگیرد و همین آدم هایی را اینجا راه بدهد که می خواهند ما را بکشند."

او با این حال گفت اگر رئیس جمهوری آمریکا شود برای امنیت همه شهروندان جدا از اینکه از کجا آمده اند کوشش خواهد کرد، مادامی که آنها قوانین آمریکا را دنبال کنند.

ترامپ گفت مسلمانان از حمله به کلوب شبانه همجنسگرایان در ارولاندو خبر داشتند اما مهاجم را لو ندادند.

XS
SM
MD
LG