لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۱۵

ایلان ماسک از ابتلای دوباره به کرونا خبر داد


ایلان ماسک، مدیرعامل «اسپیس ایکس» و تسلا دوشنبه شب در توییتر اعلام کرد که باردیگر به ویروس کرونا مبتلا شده است.

ایلان ماسک روز دوشنبه در توییتی نوشت: «کووید-۱۹ ویروس تسئوس [ از اساطیر یونانی] است. چند ژن باید تغییر کند تا دیگر کووید-۱۹ نام نگیرد؟ ظاهراً دوباره آن را گرفته‌ام اما تقریباً هیچ علامتی ندارم.»

او جزئیاتی در مورد اینکه چرا تست کرونا داد ارائه نکرده است.

این خبر پس از آن منتشر می‌شود که تولید کارخانه خودروسازی تسلا در شانگهای چین به دلیل شیوع مجدد این بیماری در این شهر، به مدت چهار روز متوقف شده است. چین در پی افزایش موارد ابتلا، شانگهای را در دو مرحله تعطیل کرده است.

در آوریل سال ۲۰۲۰ زمانی که شمار موارد ابتلا به کرونا در کالیفرنیا در حال افزایش بود و کارخانه تسلا را به تعطیلی کشاند، ماسک محدودیت‌های بهداشتی را اقدامی «فاشیستی» توصیف کرد.

این درحالی است که او اینک به وضع محدودیت‌های اخیر در شانگهای اعتراض عمده‌ای نکرده است.

تعطیلی کارخانه تسلا در شانگهای، تولید جهانی این خودروسازی را تا حدود دوهزار دستگاه در روز کاهش می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، سخنگوی تسلا در مورد تعطیلی کارخانه‌اش در شانگهای گفت که این شرکت تلاش می‌کند تا به وظیفه‌اش در پیشگیری از شیوع‌ کرونا عمل کند و معتقد است اقدامات مرتبط با مهار کووید-۱۹ در شانگهای به ایجاد بستری برای توسعه آینده شهر، کمک کرده است.

ایلان ماسک در دست کم گرفتن ویروس کرونا و مخالفت با مقامات بهداشتی سابقه دارد.

در فوریه سال ۲۰۲۰، زمانی که کووید-۱۹ تازه به آمریکا راه پیدا کرده بود، آقای ماسک به اشتباه پیش‌بینی کرده بود که این ویروس تا آوریل سال ۲۰۲۰ از بین خواهد رفت.

در نوامبر همان سال و پیش از در دسترس قرار گرفتن واکسن، ماسک اعلام کرد که به کرونا مبتلا شده است و مجبور به قرنطینه شد.

با این حال ایلان ماسک می‌گوید که مخالفتی با واکسیناسیون ندارد. او در مصاحبه‌ای با مجله «تایم» در سال گذشته گفته است که «علیرغم اینکه خودش و خانواده‌اش واکسینه شده‌اند، با اجباری کردن واکسن مخالف است.»

ایلان ماسک، جزو میلیاردهایی است که در دوران همه‌گیری کرونا به ثروت خود افزودند.

XS
SM
MD
LG