لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۷

افزایش ثروت ایلان ماسک؛ فاصله با جف بزوس بیشتر شد 


جف بزوس، ایلان ماسک
جف بزوس، ایلان ماسک

با افزایش ثروت ایلان ماسک، مدیر عامل شرکت «تسلا»، فاصله او با جف بزوس، مدیر عامل پیشین شرکت «آمازون»، بیشتر شد.

به گزارش شبکه خبری «سی ان ان»، میزان دارایی ایلان ماسک که مدت‌ها است ثروتمندترین فرد جهان محسوب می‌شود، در روزهای اخیر از مرز ۲۲۲ میلیارد دلار گذشت.

یکی از دلایل مهم این موفقیت، تقسیم دوباره سهام «اسپیس اکس» بود که ارزش این شرکت را به صد میلیارد دلار رساند، و حدود ۱۰.۶ میلیارد دلار را نصیب ایلان ماسک کرد.

در فهرست بلومبرگ، جف بزوس با ثروتی معادل ۱۹۱.۶ میلیارد دلار و با اختلاف نسبتا زیاد با ماسک، در رتبه دوم قرار دارد.

ایلان ماسک روز دوشنبه با بازنشر یکی از توئیت‌های جف بزوس همراه با نشان «مدال نقره»، به دوم بودن رقیبش اشاره کرد و تلویحا یادآور شد که او را شکست داده است.

ایلان ماسک و جف بزوس رابطه دوستانه‌ای ندارند و درگیر یک رقابت تجاری تمام عیاری هستند.

از جمعه گذشته، حدود ۸.۶ میلیارد دلار به ثروت ایلان ماسک افزوده شده و به این ترتیب او از ابتدای سال میلادی ۲۰۲۱ تاکنون ۵۲ میلیارد دلار ثروتمندتر شده است.

شرکت تسلا اگر چه سال پر فراز ‌و نشیبی داشت، ولی به تدریج موقعیت خود را تثبیت کرد و ارزش سهام آن‌ در روزهای اخیر ۱۳ درصد افزایش یافت.

به گفته این شرکت، ایلان ماسک در سال ۲۰۲۰ دریافت مالی از تسلا نداشت. ولی سهامی به ارزش ۲۲ میلیارد دلار دریافت کرد و این میزان در حال حاضر رقم قابل توجهی محسوب می‌شود.

یکی از دلایل دیگر افزایش ثروت ایلان ماسک، موفقیت‌های شرکت فضایی «اسپیس اکس» است که او مدیریتش را بر عهده دارد.

ایلان ماسک
ایلان ماسک


جف بزوس، بنیانگذار و مدیر شرکت فضایی «بلو اوریجین»، تلاش می‌کند که با گسترش فعالیت‌های خود در این عرصه، فاصله با ایلان ماسک را کاهش دهد.

گردشگری فضایی، که منبع درآمد مهمی محسوب می‌شود، میدان نبرد کنونی این دو رقیب میلیاردر است.

علی‌رغم موفقیت مالی ایلان ماسک و اعطای قراردادهای هنگفت سازمان ناسا یا ارتش آمریکا به «اسپیس اکس»، او هنوز به فضا سفر نکرده است و از این منظر، از جف بزوس و نیز از ریچارد برانسون، بنیانگذار شرکت فضایی «ویرجین گالتیک»، عقب است.

XS
SM
MD
LG