لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۳

توییتر از ماسک به‌دلیل انصراف از خرید ۴۴ میلیارد دلاری شکایت می‌کند


ایلان ماسک
ایلان ماسک

ایلان ماسک روز جمعه اعلام کرد از پیشنهاد ۴۴ میلیارد دلاری خود برای خرید توییتر صرف‌نظر می‌کند زیرا این شرکت اطلاعات کافی درباره تعداد حساب‌های جعلی ارائه نکرده است.

توییتر نیز در واکنش اعلام کرد از مدیرعامل تسلا برای ترک قرارداد مذکور شکایت خواهد کرد.

لغو این معامله احتمالا به یک نبرد حقوقی بزرگ میان ثروتمندترین فرد جهان و یکی از تاثیرگذارترین پلاتفورم‌های شبکه‌های اجتماعی منجر می‌شود.

توییتر می‌تواند هزینه ١ میلیارد دلاری مورد موافقت ماسک در صورت فسخ قرارداد را طلب کند. اما به نظر می‌رسد ترجیح این شبکه اجتماعی، نهایی‌کردن توافق کنونی است.

مایک رینگلر، وکیل ایلان ماسک، در نامه‌ای به هیئت مدیره توییتر گفته است موکلش نزدیک به دو ماه به دنبال داده‌هایی جهت آگاهی یافتن درباره تعداد حساب‌های جعلی در این پلاتفورم بوده است. او توییتر را متهم به نادیده‌گرفتن درخواست‌های ماسک کرد.

اما برت تیلور، رئیس هیئت مدیره توییتر، با انتشار توییتی گفت هیئت مدیره همچنان متعهد به اجرایی‌کردن این تراکنش طبق قیمت و شرایط مورد توافق است.

همزمان ارزش سهام توییتر روز جمعه با کاهشی پنج درصدی به ۳۶ دلار و ٨١ سنت رسید در حالیکه بر اساس توافق، ایلان ماسک باید ۵۴ دلار و ٢٠ سنت بابت هر سهم می‌پرداخت. از طرف دیگر، سهام تسلا با افزایشی دو و نیم درصدی به ۷۵۲ دلار و ٢٩ سنت رسید. پس از بسته شدن بازار سهام و انتشار نامه ایلان ماسک، ارزش سهام توییتر همچنان سقوط کرد و سهام تسلا نیز به سیر صعودی خود ادامه داد.

XS
SM
MD
LG