لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۵۶

ایلان ماسک می‌گوید بابت حساب‌های کاربری جعلی توئیتر پول نمی‌دهد


ثروتمندترین مرد جهان که ۴۴ میلیارد دلار برای خریدسهام شرکت توئیتر، کنار گذاشته حالا می‌گوید، تا زمانی که تکلیف حسابهای جعلی و روباتهای فعال در توئیتر مشخص نشود، از معامله خبری نیست.

پاراگ آگراوال، مدیر اجرایی توییتر، حساب‌های کاربری جعلی این پلتفرم را کمتر از ۵ درصد اعلام کرده اما ایلان ماسک معتقد است، این حسابها دستکم ۲۰ درصد از کاربران توییتر را تشکیل می‌دهند.

ماسک با اشاره به نقش حسابهای اصلی و حسابهای جعلی در جذب تبلیغات و سود آورده برای شرکت اعلام کرده تا دسترسی دقیق به تعداد کاربران و صفحات جعلی، حاضر به انجام معامله و پرداخت رقم پیشنهادی نیست و شاید رقم کمتری برای خرید توئیتر پیشنهاد دهد رقمی براساس حسابهای کاربری واقعی.

ماسک انتظار دارد تعداد کاربران توئیتر در سال ۲۰۲۵ به ۶۰۰ میلیون نفر و در سال ۲۰۲۸ به بیش از ۹۰۰ میلیون نفر افزایش یابد. توئیتر در حال حاضر حدود ۲۳۰ میلیون کاربر دارد.

پیشتر روزنامه «وال‌استریت جورنال» به نقل از منابع آگاه گزارش داده بود که ایلان ماسک قصد دارد سه سال پس از خرید «توئیتر»، این شبکه اجتماعی را بار دیگر به شرکت سهامی عام تبدیل کند.

در این گزارش آمده است که او به گروهی از سرمایه‌گذاران بالقوه گفته است که می‌خواهد برای بازگرداندن توئیتر به بازار یک عرضه عمومی ترتیب دهد.

رویترز گزارش داده بود که ایلان ماسک در حال مذاکره با شرکت‌های سرمایه‌گذاری بزرگ و افراد ثروتمند برای تأمین بخشی از هزینه ۴۴ میلیارد دلاری خرید توئیتر است تا از سرمایه شخصی کمتری در این معامله استفاده کند.

XS
SM
MD
LG