لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۰

آغاز دوباره تجمع‌های اعتراضی در مقابل ادارات آموزش و پرورش از صبح سه‌شنبه 


تجمع خانواده‌ها و فرهنگیان مقابل ساختمان اداره کل آموزش و پرورش استان البرز.
تجمع خانواده‌ها و فرهنگیان مقابل ساختمان اداره کل آموزش و پرورش استان البرز.

‏از صبح سه‌شنبه ۱۶ اسفند، مانند روزهای گذشته، تجمع‌های اعتراضی در مقابل ساختمان اداره آموزش و پرورش شهرهای مختلفی در ایران برگزار شده که در برخی از این تجمعات نیروهای امنیتی هم ورود کرده‌ و درگیری‌هایی گزارش شده است.

گزارش‌ها از سقز حاکی از آن است که نیروهای امنیتی حاضر در تجمع اجازه ندادند تا بیانیه معلمان به طور کامل خوانده شود و تجمع را متفرق کردند.

تصاویر و گزارش‌ها از مشهد هم نشان می‌دهد که معترضان به مسمومیت‌های سریالی و حمله‌های اخیر به مدارس دخترانه، در تجمع امروز شعار «وزیر بی‌لیاقت، استعفا استعفا» سر داده‌اند.

وزیر آموزش و پرورش جمهوری اسلامی در تازه‌ترین اظهارات خود پیرامون مسمومیت‌های سریالی در مدارس دخترانه امروز گفت: «نگرانی برای باز بودن مدارس نیست چرا که بیش از ۹۵ درصد دانش‌آموزان بنا به درخواست خودشان به مراکز درمانی مراجعه کرده بودند که بر اثر جو روانی ایجاد شده بوده و تحت تأثیر قرار گرفته بودند و یا بیماری زمینه‌ای داشتند.»

معلمان و فرهنگیان سنندج نیز از صبح امروز در مقابل ساختمان اداره آموزش و پرورش این استان تجمع کردند و به وضعیت ناامن مدارس و حمله‌های سریالی که منجر به مسمومیت گسترده دانش‌آموزان در شهرهای مختلف شده اعتراض کردند.

در گزارشی دیگر، در تجمع معلمان و خانواده‌های دانش‌آموزان در مقابل اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان در رشت نیروهای یگان ویژه با پرتاپ گاز اشک‌آور سعی در متفرق کردند معترضان داشتند. در همین زمینه گزارش‌هایی هم از درگیری بین لباس شخصی‌ها و تجمع‌کنندگان منتشر شده است.

از شیراز هم تصاویری منتشر شده که نشان می‌دهد معترضان در مقابل اداره آموزش و پرورش استان فارس شعار «مرگ بر حکومت بچه‌کش» سر داده‌اند.

تا لحظه تنظیم این گزارش، تصاویر و خبرهایی نیز از شهرهای اهواز، لاهیجان، تهران، بابل، کرج، زاهدان، و چندین شهر دیگر منتشر شده که حکایت از ادامه اعتراضات به مسمومیت‌های سریالی در مدارس کشور دارد.

XS
SM
MD
LG