لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۰۲

نیلوفر حامدی، الهه محمدی و شروین حاجی‌پور در فهرست شخصیت‌های تاثیرگذار مجله تایم


مجله تایم اعلام کرد: نیلوفر حامدی و الهه محمدی در کنار شروین حاجی‌پور، در فهرست شخصیت‌های تاثیرگذار سال
مجله تایم اعلام کرد: نیلوفر حامدی و الهه محمدی در کنار شروین حاجی‌پور، در فهرست شخصیت‌های تاثیرگذار سال

مجله معتبر تایم به روال بیست سال گذشته، صد چهره تاثیرگذار سال را معرفی کرد، امسال، سه ایرانی در فهرست تاثیرگذاران این مجله قرار دارند.

شروین حاجی‌پور، خواننده ترانه «برای» ، نیلوفر حامدی و الهه محمدی، روزنامه‌نگارانی که جزئیات چگونگی «مرگ» و مراسم تدفین «مهسا امینی» را پوشش دادند و به همین علت هم توسط نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی بازداشت و زندانی شدند، در فهرست مجله تایم قرار گرفته‌اند.

نیلوفر حامدی و الهه محمدی به اتهام پوشش خبری قتل مهسا امینی بیش از ۲۰۰ روز است که در بازداشت موقت و بلاتکلیفی به سر می‌برند

صبح ۳۱ شهریور، ماموران با حضور در منزل نیلوفر حامدی او را بازداشت کردند، همان روز وسایل الکترونیکی الهه محمدی هم ضبط شد. الهه محمدی یک‌ هفته بعد بازداشت شد تا در کنار نیلوفر حامدی بیشتر از نیمی از سال ۱۴۰۱ را در بازداشت بگذراند.

جیسون رضاییان، خبرنگار آمریکایی ایرانی‌تبار با انتشار مقاله‌ای در مجله تایم نوشت: «روزنامه‌نگاری در ایران به سرعت در حال مرگ است، خبرنگاران شجاع داخلی تنها دلیلی هستند که نور آن هنوز سوسو می زند، دستگیری حامدی و محمدی و نزدیک به ۱۰۰ روزنامه‌نگار دیگر از زمان شروع اعتراضات، نشان می‌دهد که رژیم ایران تا چه اندازه برای خاموش کردن صدای آنها پیش خواهد رفت.»

شروین حاجی‌پور در بخش «هنرمندان» و نیلوفر حامدی و الهه محمدی در بخش «پیشگامان» این ۱۰۰ چهره قرار گرفته‌اند.

شروین حاجی پور ترانه‌سرا و آهنگ‌سازی که با الهام از نوشته‌های معترضان ایرانی و دلایل آنها برای اعتراضات و نارضایتی خود، ترانه «برای» را اجرا کرد، شانزدهم بهمن ماه نیز برنده بهترین ترانه «تاثیر گذار در تغییرات اجتماعی» در شصت و پنجمین دور از جوایز «گرمی» شد.

مجله تایم از سال ۲۰۰۴ به این طرف هر ساله ۱۰۰ چهره را به عنوان تأثیرگذارترین چهره‌های جهان انتخاب و معرفی می‌کند.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG