لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۴۸

مادر محمد قبادلو از خانواده مأمور کشته شده در اعتراضات درخواست بخشش کرد


محمد قبادلو، از معترضان بازداشت‌شده اعتراضات سراسری ۱۴۰۱ که به اعدام محکوم شده است
محمد قبادلو، از معترضان بازداشت‌شده اعتراضات سراسری ۱۴۰۱ که به اعدام محکوم شده است

پس از تأیید حکم «قصاص» برای محمد قبادلو در دیوان عالی جمهوری اسلامی، مادر این معترض محکوم به اعدام از خانواده مأمور کشته‌شده یگان ویژه درخواست «عفو و بخشش» کرد.

معصومه احمدی، مادر محمد قبادلو، روز چهارشنبه سوم خرداد در اینستاگرام در پیامی خطاب به خانواده فرید کرم‌پور، مأمور یگان ویژه کشته شده در جریان اعتراضات سراسری که محمد قبادلو به اتهام قتل او به «قصاص» محکوم شده است، نوشت: «امیدوارم به حرمت شهید جوانتان به جوانی فرزند مریضم رحم کرده و با نهایت رأفت و گذشت بیکران خود، منتی بر سر خانواده و پدر ایثارگر و جانبازش گذاشته، عمری دوباره به فرزندم ببخشید.»

او با بیان این که «می‌دانیم شهادت فرزندتان غمی است که هیچ وقت پایانی ندارد»، از خانواده کرم‌پور خواست «در زمانی که می‌توانند انتقام بگیرند»، به جای آن ببخشند و عفو کنند.

حکم «قصاص» محمد قبادلو، معترض بازداشت شده، با رد درخواست اعاده دادرسی، در دیوان عالی جمهوری اسلامی تأیید شده است.

امیر رئیسیان، وکیل محمد قبادلو، سه‌شنبه گفت که مسئله سلامت روان محمد قبادلو و تصاویر دوربین‌های مداربسته در هیچ یک از مراحل دادرسی مورد توجه قرار نگرفته است.

مادر این معترض جوان نیز پیش از این تأکید کرده که کشته شدن فرید کرم‌پور، مأمور یگان ویژه نیروی انتظامی، ارتباطی به پرونده فرزندش ندارد و مرگ این مأمور در مکان دیگری رخ داده است.

تایید حکم قصاص محمد قبادلو در دیوان عالی؛ گزارش مارک کریمیان
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

افزایش روند اعدام‌ها در ایران در حالی است که جمهوری اسلامی به عنوان رئیس مجمع اجتماعی حقوق بشر سازمان ملل متحد منصوب شده است؛ انتصابی که آمریکا آن را محکوم کرده است.

اعدام ده‌ها تن در ایران از جمله سه معترض متهم در پرونده خانه اصفهان در روزهای گذشته موجی از اعتراض‌ها علیه حکم اعدام را در ایران و جهان برانگیخته است.

محمد اولیایی‌فرد، حقوقدان، اعدام‌ها را «ابزار سیاسی» جمهوری اسلامی دانسته و به بخش فارسی صدای آمریکا گفته که قوه قضاییه در محاکمه‌های منجر به اعدام، قوانین و آیین دادرسی رعایت نمی‌شود.

XS
SM
MD
LG