لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۰

رایزنی وزیر امور خارجه اسرائیل با مقامات فرانسه و جمهوری چک درباره تهدید ایران


وزیر امور خارجه اسرائیل
وزیر امور خارجه اسرائیل

وزیر امور خارجه اسرائیل پس از گفت‌وگو با همتای فرانسوی خود به منظور پیشبرد تصمیمات علیه برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی به جمهوری چک سفر کرد.

الی کوهن و کاترین کولونا، در حال هماهنگ کردن گام‌هایی برای توقف برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی و بحث درباره این موضوع در شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هستند.

كوهن در پايان اين گفتگو گفت: «اسرائیل و فرانسه با خطر ایران هسته‌ای رو‌به‌رو هستند. تنها اقدام مصمم و هماهنگ غرب منجر به تحریم‌هایی می‌شود که حلقه دور گردن حاكميت ترور در تهران را تنگ می‌کند.»


او‌در ادامه افزود: «من در ماه‌های اخیر با همکارانم از کشورهای فرانسه، آلمان، انگلیس و ایالات متحده دیدار و گفت‌وگو کرده‌ام تا گام‌های فوری در بحث شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که در ژوئن تشکیل می‌شود را پیش ببرم. سفر به جمهوری چک که ریاست شورای حکام را بر عهده دارد نیز به مبارزه بی‌پایان علیه برنامه هسته‌ای ایران اختصاص خواهد داشت.»

الی کوهن گفت: «کشورهای اروپایی بیش از هر زمان دیگری تهدید ایران را درک می‌کنند و برای مقابله با آن متحد می‌شوند.»

وزیر امور خارجه اسرائیل گفت: «در نشست‌ با مقام‌های جمهوری چک که از بهترین دوستان ما در اروپا است، در مورد راه‌های پایان دادن به تلاش‌های ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای و دفع حمله‌هایتروریستی آن بحث خواهیم کرد و روابط قوی و عمیق خود را با شرکایمان تقویت خواهیم کرد.»

کوهن در جریان این سفر با پتر پاول، رئیس جمهوری و یان لیپاوسکی، وزیر امور خارجه، دیدار و با مقام‌های جمهوری چک درباره تعميق روابط دو کشور گفت‌وگو خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG