لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۴۱

تاکید بنیامین نتانیاهو و وزیر دفاع اسرائیل بر ادامه حملات علیه «تروریست‌ها» در سوریه


این نخستین حضور وزیر دفاع اسرائیل در جلسه کابینه دولت نتانیاهو بعد از خروج از کابینه در هفته گذشته و حمایت از معترضان در اسرائیل بود.
این نخستین حضور وزیر دفاع اسرائیل در جلسه کابینه دولت نتانیاهو بعد از خروج از کابینه در هفته گذشته و حمایت از معترضان در اسرائیل بود.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل و وزیر دفاع اسرائیل می‌گویند تا هر زمان لازم باشد، اسرائیل به دنبال «تروریست‌ها و «هر تهدید علیه منافع اسرائیل» به سوریه حمله خواهد کرد.

به گزارش رسانه‌های اسرائیلی، بنیامین نتانیاهو در جلسه کابینه در روز یکشنبه گفت ما به جنگ علیه «نیروهای حامی تروریسم در خارج از مرزهایمان» ادامه خواهیم داد.

اظهارات نخست وزیر تنها ساعاتی بعد از حمله منتسب به اسرائیل در حمص در غرب سوریه بود. منایع محلی می‌گویند که اسرائیل پایگاه هوایی «الضبعه» در نزدیکی روستای «الکدیر» را هدف قرار داد. چند روز پیش هم مواضع گروه‌های نزدیک به سپاه پاسداران هدف حمله قرار گرفت که دست‌کم دو فرمانده و مقام سپاه در سوریه کشته شدند.

پیش از جلسه کابینه دولت اسرائیل، یوآو گالانت، وزیر دفاع نیز به جمهوری اسلامی و گروه حزب الله مورد حمایت ایران هشدار داد که اسرائیل هیچ گونه کوششی برای آسیب رساندن به این کشور و یا شهروندانش را تحمل نخواهد کرد.

آقای گالانت که بعد از اختلاف با نتانیاهو بر سر اعتراضات در داخل اسرائیل مدتی اختلاف داشت، بعد از وقفه یک هفته‌ای به کابینه بازگشته است.

وزیر دفاع اسرائیل در ادامه سخنان خود تاکید کرد که اجازه نمی‌دهیم جمهوری اسلامی نفوذ خود را در منطقه گسترش دهد.

XS
SM
MD
LG