لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۴

احتمال نامزدی مستقل مایکل بلومبرگ در کارزار انتخاباتی آمریکا


مایکل بلومبرگ شهردار سابق نیویورک در حال بررسی ورود به رقابت‌های انتخاباتی و نامزدی مستقل در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است.

نشریه تایمز روز شنبه ضمن تایید این خبر نوشت این اقدام ضعف فعلی موضع هیلاری کلینتون پیشگام دمکرات‌ها در رقابت‌های انتخاباتی را برجسته می‌کند و تهدیدی علیه امید دمکرات‌ها به حفظ کاخ سفیداست.

به احتمال زیاد اگر کلینتون تا ماه آینده نتواند مسیرش را در رقابت‌ انتخاباتی باز کند آقای بلومبرگ که او را یکی از غول های رسانه در آمریکا می نامند، کمپین خود را آغاز خواهد کرد.

یک منبع آگاه از برنامه بلومبرگ به نشریه تایم گفت اگر خانم کلینتون در رقابت‌ها پیش برود هم این احتمال هست که مایکل بلومبرگ گام در مسیر رقابت بگذارد. او گفت این اقدام موضع جمهوری‌خواهان و امید آنان برای بازپس‌گیری کاخ سفید از حزب مقابل را تقویت می‌کند. این فرد گفت بلومبرگ تا قبل از ماه مارس تصمیم خود را برای وارد شدن به کارزار انتخابات قطعی خواهد کرد.

مایکل بلومبرگ، ۷۳ ساله و مدیر اجرایی امپراطوری رسانه‌ای خود است. او قبلا سه بار به سمت شهردار نیویورک انتخاب شد و چندین پست سیاسی داشته است. او حامی اصلاحات اجتماعی از جمله سیاست‌های کنترل اسلحه، حمایت از سلامت زنان و تنظیم خانواده است. او همچنین در جهت بستن نیروگاه‌های سوخت فسیلی برای کاهش گازهای گلخانه‌ای است و در حمایت از اصلاحات قوانین مهاجرت که راه را برای شهروندی ساکنین غیرقانونی در آمریکا هموار می‌کند سرمایه‌گذاری کرده است.

مایکل بلومبرگ در انتخابات سال ۲۰۱۴، ۲۹ میلیون دلار به گروه‌های مشارکت‌کننده در انتخابات داد.

بلومبرگ در صورت ورود به کارزار انتخابات مخارج کمپین خود را از دارایی شخصی‌اش که بالغ بر ۳۷ میلیارد دلار است خواهد پرداخت. او این ثروت را با افتتاح کمپانی خبری بنام بلومبرگ، که تمرکزش بر صنعت امور مالی است، به دست آورده است.

نظرسنجی آنلاینی که در ماه ژانویه انجام شد نشان می‌دهد که ورود بلومبرگ به انتخابات به هیلاری کلینتون بیش از دونالد ترامپ آسیب می‌زند.

XS
SM
MD
LG