لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۴۹

سارا پیلین از دونالد ترامپ حمایت کرد


سارا پیلین فرماندار پیشین آلاسکا (چپ) در کنار دونالد ترامپ داوطلب پیشتاز نامزدی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از حزب جمهوریخواه - ۲۹ دی ۱۳۹۴

سارا پیلین فرماندار پیشین آلاسکا و رقیب جان مک کین در حزب جمهوریخواه برای نامزدی انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در سال ۲۰۰۸ میلادی، اعلام کرد که در این دوره از دونالد ترامپ حمایت خواهد کرد.

وی با ابراز خرسندی از حمایت دونالد ترامپ که طبق نظر‌سنجی‌ها همچنان پیشتاز است، گفت که برای موفقیت او در کسب نامزدی نهایی حزب جمهوریخواه در انتخابات نوامبر امسال تلاش خواهد کرد.

خانم پیلین پس از انتشار بیانیه‌ اعلام حمایت از ترامپ، در یک گردهمایی انتخاباتی در ایالت آیووا در کنار او ایستاد و وی را شایسته فرماندهی کل قوا و تنها امید ایالت متحده برای "بازگرداندن شکوه و بزرگی" به کشور دانست.

ترامپ سرمایه‌دار آمریکایی اهل نیویورک هم در مقابل به نفوذ سارا پیلین در میان جمهوریخواهان اشاره کرد و گفت حمایت او امتیازی است که بسیاری در تلاش برای کسب آن هستند.

پس از شکست زوج پیلین و مک کین در سال ۲۰۰۸ از باراک اوباما و جو بایدن، خانم پیلین از دنیای سیاست کناره گیری کرد، اما همچنان در میان جناح محافظه‌کار حزب جمهوریخواه نفوذ دارد و حمایتش از ترامپ می‌تواند در رقابت او با تد کروز در انتخابات مقدماتی و همچنین درون حزبی کمک کننده باشد.

XS
SM
MD
LG