لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۲

ابراز علاقه مرکل به ایجاد شبکه مصون اطلاعاتی با فرانسه


انگلا مرکل در برلین، ۲۹ ژانویه ۲۰۱۴
انگلا مرکل در برلین، ۲۹ ژانویه ۲۰۱۴

مرکل مخالف روشهای گردآوری اطلاعات توسط گوگل و فیسبوک است و قصد دارد با فرانسه پیرامون طرحهای متفاوت مذاکره کند.

انگلا مرکل، صدراعظم آلمان، روز شنبه گفته است که مایل است با فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه پیرامون ایجاد مسیر ارتباطی مشترکی با آن کشور گفت و گو کند و احتمالا به توافقی دست یابد.

این طرح مشترک بالقوه میان فرانسه و آلمان برای جلوگیری از انتقال یا شنود اطلاعات محرمانه و محتوای ارتباطاتی که میان رهبران دو کشور رد و بدل می شود، توسط صدراعظم آلمان پیشنهاد شده است تا راه ارتباطی میان آلمان و فرانسه تشکیل شود و در واقع ساختاری است برای تامین امنیت بیشتر تبادل اطلاعات میان این دو کشور در برابر ساختار شنود کشورهای دیگر، از جمله و به ویژه آمریکا و بریتانیا.

خانم مرکل در پادکست هفتگی خود تاکید کرده که مخالف روش های گردآوری اطلاعات توسط نهادهایی چون گوگل و فیس بوک است و طی دیدار خود از فرانسه قصد دارد با رئیس جمهوری آن کشور پیرامون اجرای طرح هایی مشترک برای ادامه گردآوری این اطلاعات به طور جدی مذاکره کند.

صدر اعظم آلمان برای شرکت در نشست مشترک میان فرانسه و آلمان که روز چهارشنبه در فرانسه آغاز می شود، به آن کشور سفر کرده است. طی این نشست، مسائلی از قبیل تغییر آب و هوا و افزایش گرمایش جو زمین در مناطقی چون آفریقا در میان مباحث مورد توجه خواهد بود.

گفتنی است که خانم مرکل مدتی است بر آنچه ضرورت افزایش صیانت از اطلاعات محرمانه در اروپا خوانده، تاکید ورزیده و تلاش کرده این اولویت خود را با دولت ایالات متحده نیز به طور جدی طرح کند، اما به نظر نمی رسد که تاکنون پیشرفت عملی جدی در این باب حاصل شده باشد.
XS
SM
MD
LG