لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۵۶

فرهاد میثمی درخواست‌ها برای پایان اعتصاب غذا را رد کرد: قول می‌دهم مراقب سلامتی‌ام باشم


فرهاد میثمی قبل و بعد از زندان
فرهاد میثمی قبل و بعد از زندان

با وجود درخواست صدها نفر از فرهاد میثمی پزشک و زندانی سیاسی برای پایان اعتصاب غذا، منابع نزدیک به او نقل کردند که او قصد دارد به اعتصاب خود ادامه دهد.

ضیاء نبوی زندانی سیاسی سابق در حساب توئیتری خود نوشت فرهاد میثمی از زندان با او تماس گرفته و در واکنش به درخواست‌ها برای پایان اعتصاب غذا، ضمن تشکر از همه، گفت «قول می‌دهم در امتداد کنش با تمام توان مراقب سلامتی‌ام باشم.»

به گفته آقای نبوی، فرهاد میثمی همچنین از همه خواست که «جهت توجه به سمت مطالبات کنش باشد و این‌که چگونه می‌توان در راه تحقق آن‌ها قدم مؤثری برداشت.»

فرهاد میثمی زادهٔ ۲۶ آبان ۱۳۴۸، پزشک، بنیان‌گذار انتشارات کمک‌آموزشی اندیشه‌سازان، فعّال مدنی، مترجم و زندانی سیاسی است.وی در تاریخ ۹ مرداد ۱۳۹۷ به‌علت مخالفتش با حجاب اجباری، بازداشت و به زندان اوین منتقل شد که از آن زمان تا به حال یکبار هم اجازه آمدن به مرخصی را پیدا نکرده است.

انتشارِ عکس‌هایی از وی در زندان که نشان از وضعیت وخیمِ جسمی او در اعتصاب غذا دارد هفته گذشته به سرخط اخبار رسانه‌ها تبدیل شد.

صدها فعال سیاسی از جمله ۳۸۰ فعال زن از آقای میثمی خواسته بودند به اعتصاب خود پایان دهد.

حساب توییتری منتسب به مولانا عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان نیز تصاویر فرهاد میثمی را «بسیار رنج‌آور و تأسف‌برانگیز» خوانده و از مسئولان خواسته است تا «هرچه زودتر» برای ⁧‫آزادی⁩ او و دیگر ⁧‫زندانیان سیاسی⁩ اقدام کنند.

برخی هنرمندان از جمله جعفر پناهی سینماگر مشهور ایرانی و همچنین نیلوفر حامدی، روزنامه نگار زندانی و کیهان کلهر، آهنگساز و نوازنده مشهور ایرانی به اعتصاب غذای میثمی واکنش نشان دادند.

گوهر عشقی مادر ستار بهشتی و همچنین بهاره هدایت زندانی سیاسی نیز از آقای میثمی خواستند به اعتصابش پایان دهد.XS
SM
MD
LG