لینکهای قابل دسترسی

شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۱۹

نماد دیگری از «ظلم بی‌کران رژیم اسلامی»؛ واکنش چهره‌ها به اعتصاب غذای فرهاد میثمی


برخی چهره ها تاکنون به وضعیت فرهاد میثمی بعد از اعتصاب غذای طولانی واکنش نشان داده اند.
برخی چهره ها تاکنون به وضعیت فرهاد میثمی بعد از اعتصاب غذای طولانی واکنش نشان داده اند.

علاوه بر هزاران کاربر در فضای مجازی برخی چهره‌های سرشناس از جمله مقام ارشد ایالات متحده و همچنین شاهزاده رضا پهلوی و برخی قانونگذاران اروپایی نسبت به وضعیت جسمی فرهاد میثمی پزشک زندانی هشدار دارد.

  • رابرت مالی

رابرت مالی فرستاده ویژه ایالات متحده در امور ایران با بازنشر تصاویر فرهاد میثمی در توییتر نوشت: « این تصاویر تکان دهنده دکتر فرهاد میثمی، مدافع شجاع حقوق زنان است که در زندان دست به اعتصاب غذا زده است. رژیم ایران به ناحق او و هزاران زندانی سیاسی دیگر را از حقوق و آزادی آنها محروم کرده و اکنون به ناحق جان او را تهدید می‌کند.»

  • شاهزاده رضا پهلوی

شاهزاده رضا پهلوی با اشاره به تصاویر و یادداشت منتشرشده از فرهاد میثمی در رسانه‌ها در توییتی نوشت: «جسم نزار فرهاد میثمی نماد دیگری از ظلم بی‌کران رژیم اسلامی است.»


وی افزود: «او باید بماند و ایران آزاد فردا را با پوست و گوشت خود تجربه کند؛ ایرانی که در آن هیچ‌کس به دلیل باور و اظهارنظر زندانی و مجبور به اعتصاب غذا نشود. ایمان دارم، این «روزگار تلخ‌تر از زهر» خواهد گذشت.»

  • علی کریمی

علی کریمی، بازیگر سابق تیم فوتبال ایران در یک استوری اینستاگرامی، با انتشار تصاویر فرهاد میثمی، فعال سیاسی پس از اعتصاب غذا در زندان، نوشت: «تصاویری مشابه جنایت آشویتش نازی‌ها. ایجا اردوگاه مرگ جمهوری اسلامی است».

  • هانا نیومن

هانا نیومن نماینده آلمان در پارلمان اروپا که این روزها اخبار اعتراضات ایران را به طور ویژه دنبال می‌کند، در واکنش به کاهش شدید وزن فرهاد میثمی، زندانی سیاسی بر اثر اعتصاب غذا، در توییتی نوشت که ما «باید برای افرادی همچون فرهاد میثمی راه نجات ایجاد کنیم، نه برای تروریست‌های سپاه و رژیم کنونی».


جوانان محلات تهران گروهی که با آغاز اعتراضات اخیر در فضای مجازی اعلام حضور کرده نیز به وضعیت فرهاد میثمی واکنش نشان داد. حساب توئیتری این گروه نوشت: جان فرهاد میثمی در خطر است. او در مخالفت با حجاب اجباری و اعدام معترضان مدتهاست که در اعتصاب غذا به سر می برد.

انتشار تصاویر تازه فرهاد میثمی که در پی اعتصاب غذا در زندان وزن زیادی از دست داده، واکنش‌های گسترده‌ای را در رسانه‌های اجتماعی به دنبال داشته است و کاربران با ستایش «تواضع» او، این کنشگر مدنی را به «گاندی» تشبیه کرده‌اند.

فرهاد میثمی به دلیل مخالفت با حجاب اجباری از تابستان ۱۳۹۷ بدون مرخصی در زندان به سر می‌برد و از مهر ماه در اعتصاب غذا است.

XS
SM
MD
LG