لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۰۷

بهاره هدایت از زندان اوین، از فرهاد میثمی در زندان اوین خواست به اعتصاب خود پایان دهد


فرهاد میثمی / بهاره هدایت
فرهاد میثمی / بهاره هدایت

بهاره هدایت «زندانی سیاسی» محبوس در زندان اوین در نامه‌ای از فرهاد میثمی خواست تا اعتصاب غذای خود را بشکند.

خانم هدایت در این نامه نوشت: «براندازی جمهوری اسلامی، اراده‌ اکثریت ملت است.» او با اشاره به خواست آقای میثمی درباره لغو قانون حجاب اجباری نوشت: «آمدیم و جمهوری اسلامی قانون حجاب را برداشت، با منازعه پرهزینه‌اش با جهان چه کنیم؟ آمدیم و دوباره با غرب به توافق موقتی رسید، با فساد سازمان‌یافته‌اش چه کنیم؟ با ولایت‌فقیه‌اش چه کنیم؟ با جنون و خودکامگی‌اش، و با ناکارآمدی و غارت‌هایش چه کنیم؟»

بهاره هدایت با تاکید بر اینکه «براندازی جمهوری اسلامی، اراده اکثریت ملت است و ضرورت وضعیت موجود» اضافه کرد: ««می‌خواهم بگویم جمهوری اسلامی چه با قانون حجاب و چه بی قانون حجاب، باید برود؛ چرا که ما با منطق این حکومت که یک نوع فاشیسم اسلامی‌ست مسئله داریم، با اساس تاسیس‌اش مسئله داریم، با تکوین و بقا و تداومش مسئله داریم.»

بهاره هدایت متولد سال ۱۳۶۰، فعال و زندانی سیاسی ایرانی است. او دو دوره عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت بود. وی از فعالان کمپین یک میلیون امضا برای تغییر قوانین زن‌ستیز است و تاکنون چندین‌ بار بازداشت و زندانی شده است. خانم هدایت در جریان خیزش ۱۴۰۱ ایران در روز دوشنبه ۱۱ مهرماه، بدون تفهیم اتهام، توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و به زندان اوین برده شد.

فرهاد میثمی زادهٔ ۲۶ آبان ۱۳۴۸، پزشک، بنیان‌گذار انتشارات کمک‌آموزشی اندیشه‌سازان، فعّال مدنی، مترجم و زندانی سیاسی است.وی در تاریخ ۹ مرداد ۱۳۹۷ به‌علت مخالفتش با حجاب اجباری، بازداشت و به زندان اوین منتقل شد که از آن زمان تا به حال یکبار هم اجازه آمدن به مرخصی را پیدا نکرده است.

انتشارِ عکس‌هایی از وی در زندان که نشان از وضعیت وخیمِ جسمی او در اعتصاب غذا دارد هفته گذشته به سرخط اخبار رسانه‌ها تبدیل شد

XS
SM
MD
LG