لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۴۴

حمایت‌ها از فرهاد میثمی | دانشجویان تجمع کردند؛ گوهر عشقی: تو نماد آزادگی در مبارزه‌ای


تجمع اعتراضی جمعی از دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس تهران در حمایت از فرهاد میثمی. یکشنبه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱
تجمع اعتراضی جمعی از دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس تهران در حمایت از فرهاد میثمی. یکشنبه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱

در ادامه حمایت‌ها از فرهاد میثمی، جمعی از دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس تهران روز یکشنبه تجمع اعتراضی برگزار کردند.

در این تجمع دست‌نوشته‌هایی همچون «سوگند بر پوست نشسته بر استخوان تو، «عهد ما با تو ایستادگی تا پیروزی، عهد تو با ما حضورت در جشن بزرگ روز آزادی»، «نه به اعدام، نه به حجاب اجباری»، و «زن زندگی آزادی» به چشم می‌خورد.

گوهر عشقی، مادر ستار بهشتی، وبلاگنویسی که در زندان جمهوری اسلامی کشته شد هم از فرهاد میثمی خواسته است به اعتصاب غذا پایان دهد.

او نوشته است: «مادرجان بمان! جان تو صدها بار ارزنده‌تر از جان کسی است که زندگی مردم را به جهنم تبدیل کرده، پسرم فرهاد میثمی ایران ما به وجود آزادگانی چون تو نیازمند است که از همه دارایی خود میگذرند و برای روشن ماندن چراغ مبارزه با ضحاک زمانه آن را فدا می‌کنند. تو نماد انسانیت و آزادگی در مبارزه‌ای. بمان مادر جان!»

انتشار تصاویر تازه‌ای از فرهاد میثمی در روزهای گذشته، موجی از خشم و محکومیت‌های داخلی و خارجی را در پی داشته است.

در یکی از تازه‌ترین واکنش‌ها، حدود ۳۸۰ نفر از فعالان زنان در نامه‌ای با قدردانی از فعالیت‌های آقای میثمی در مخالفت با حجاب اجباری و اعدام از او خواستند تا به اعتصاب غذا پایان دهد.

همچنین رابرت مالی فرستاده ویژه ایالات متحده در امور ایران با بازنشر تصاویر فرهاد میثمی در توییتر نوشت: «این تصاویر تکان‌دهنده دکتر فرهاد میثمی، مدافع شجاع حقوق زنان است که در زندان دست به اعتصاب غذا زده است. رژیم ایران به ناحق او و هزاران زندانی سیاسی دیگر را از حقوق و آزادی آنها محروم کرده و اکنون به ناحق جان او را تهدید می‌کند.»

فرهاد میثمی به دلیل مخالفت با حجاب اجباری از تابستان ۱۳۹۷ بدون مرخصی در زندان به سر می‌برد و از مهر ماه در اعتصاب غذا است.

XS
SM
MD
LG