لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۴۵

مهدی محمودیان، فعال مدنی، با اشاره به پرونده‌سازی جدید قوه قضائیه: رای نمی‌دهم


مهدی محمودیان فعال سیاسی در ایران
مهدی محمودیان فعال سیاسی در ایران

مهدی محمودیان، روزنامه‌نگار و فعال مدنی، می‌گوید در ارتباط با مصاحبه‌اش درباره «مشکلات تدفین» شهروندان بهائی یک پرونده قضایی جدید برای او تشکیل شده است، و پرونده دیگر او برای «تأیید وجود ساس در زندان اوین» نیز به دادگاه انقلاب ارجاع شده است.

او همزمان تاکید کرده است در انتخاباتی که بسیاری کاربران آن را «نمایش و سیرک» می‌دانند، رأی نخواهد داد.

این روزنامه‌نگار و فعال مدنی روز دوشنبه ۲۱ خرداد در شبکه اجتماعی ایکس نوشت که به دلیل مصاحبه درباره «مشکلات هموطنان بهائی در تدفین متوفیان» برای او پرونده جدیدی با شکایت بهشت زهرا تشکیل شده است.

همچنین، مهدی محمودیان اعلام کرد که یک پرونده نیز به دلیل «تأیید وجود ساس در زندان اوین» برای او به دادگاه انقلاب فرستاده شده است.

بنا بر مدارک منتشر شده، یکی از این پرونده‌ها به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی تهران فرستاده شده و دیگری به شعبه هفت بازپرسی ناحیه ۳۱ تهران ارجاع شده است.

مهدی محمودیان در پایان این متن تأکید کرده است: «ولی من رأی نمی‌دهم.»

تأکید آقای محمودیان بر شرکت نکردن در انتخاباتی که بسیاری کاربران در فضای مجازی آن را «سیرک انتخابات» و «نمایش» توصیف کرده‌اند، هم‌زمان با اعلام جرم دادستانی تهران علیه دو رسانه در ارتباط با برگزاری زودهنگام انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی برای جانشینی ابراهیم رئیسی است.

مهدی محمودیان پیش از این چندین بار بازداشت شده و در قوه قضاییه جمهوری اسلامی با پرونده‌های متعددی روبه‌رو بوده است که یکی از آنها پرونده معروف به «دادخواهان سلامت»، مربوط به گروهی از وکلا و فعالان مدنی است که قصد داشتند شکایتی را علیه مقام‌های ارشد جمهوری اسلامی ثبت کنند. آنها مقامات حکومتی از جمله علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی را متهم کردند که با تصمیمات خود در زمینه مدیریت کرونا باعث به‌خطر افتادن جان شهروندان و مرگ هزاران تن شده‌اند.

XS
SM
MD
LG