لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۵

مک کانل: چین، روسیه و ایران محور شرارت جدیدی که آمریکا باید با آن مقابله کند


میچ مک‌کانل، رهبر جمهوری‌خواهان در سنای آمریکا
میچ مک‌کانل، رهبر جمهوری‌خواهان در سنای آمریکا
میچ مک کانل، رهبر جمهوری‌خواهان سنا، روز یکشنبه چین، روسیه و جمهوری اسلامی ایران را «محور شرارت» جدید در بحبوحه جنگ‌های اوکراین و اسرائیل دانست.

مک کانل در برنامه «فاکس نیوز ساندی» گفت که این سه کشور یک تهدید فوری برای ایالات متحده هستند. او همچنین گفت که جمهوری اسلامی در حملات حماس به اسرائیل دست داشته است و آمریکا و متحدانش باید تحریم‌های جدیدی علیه رژیم ایران وضع کنند.

مک کانل در ادامه گفت که جهان امروز از بسیاری جهات خطرناک‌تر از زمان سقوط دیوار برلین است. او جنگ اسرائیل و حماس را نیز یک «مشکل جهانی» و «تهدید فوری» برای ایالات متحده دانست.

میچ مک کانل در روزهای آغاز جنگ در منطقه خواستار اعمال تحریم‌های شدید علیه جمهوری اسلامی ایران، در پاسخ به حملات حماس به اسرائیل شد.

او در مقاله‌ای که در وال استریت ژورنال منتشر شد نوشت: «جمهوری اسلامی ایران در حملات حماس به اسرائیل دست داشته و لازم است تا آمریکا و متحدانش تحریم‌های جدید و سخت‌گیرانه‌ای را علیه رژیم ایران وضع کنند.»

مک کانل همچنین بر لزوم ارائه کمک‌های نظامی و اطلاعاتی به اسرائیل برای مقابله با حماس تاکید و اضافه کرد رهبران سیاسی و سیاست‌گذاران باید «میان متجاوز و قربانی تمایز قائل شوند» و از «دعوت هر دو طرف به کاهش تنش» پرهیز کنند چرا که این اسرائیل است که باید از خود دفاع کند.

XS
SM
MD
LG