لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۵۱

وزارت خارجه آمریکا: رایزنی‌های راب مالی با سران اسرائیل «عالی» بود


راب مالی، نماینده ویژه آمریکا برای ایران - آرشیو
راب مالی، نماینده ویژه آمریکا برای ایران - آرشیو

وزارت خارجه آمریکا جلسات و رایزنی‌های راب مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، در سفر به اسرائیل را عالی توصیف کرد.

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده، در نشست روزانه خود با خبرنگاران تأیید کرد که آقای مالی روز دوشنبه ۲۴ آبان، با وزیر خارجه، وزیر دفاع، مشاور امنیت ملی، رئیس موساد، و دیگر مقامات اسرائيل جلسات متعددی داشته است.

راب مالی پیش از سفر به اسرائيل، به امارات متحده عربی رفت. قرار است آقای مالی در این سفر منطقه‌ای ده روزه علاوه بر دو کشور یاد شده، به عربستان سعودی و بحرین نیز برود.

سفر منطقه‌ای نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در شرایطی انجام می‌شود که قرار است مذاکرات وین برای احیای برجام از دو هفته دیگر از سر گرفته شود.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می‌گوید که آقای مالی با مقامات این کشورها رایزنی خواهد کرد و آنها را در جریان روند این مذاکرات قرار خواهد داد.

دولت‌هایی که در ایالات متحده روی کار بوده‌اند، چه طی دورانی که منجر به توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ شد و چه از زمانی که مذاکرات وین از بهار امسال آغاز شده است، اسرائیل و کشورهای عرب منطقه خلیج فارس را در جریان گفتگوهای‌شان قرار می‌دهد.

  • 16x9 Image

    گیتا آرین

    خبرنگار ارشد بخش فارسی صدای آمریکا، عمدتا ً متمرکز بر خبرهای مربوط به حوزه سیاست خارجی او حرفه خبرنگاری را از سال ۱۳۶۶ با کار در رادیو شروع کرد و در سال ۱۳۸۳ به صدای آمریکا پیوست.

XS
SM
MD
LG