لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۵۰

مناظره تلویزیونی مکرون و لوپن در دور دوم ریاست جمهوری فرانسه   


امانوئل مکرون و مارین لوپن فرانسوی دو نامزد ریاست جمهوری فرانسه  در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری
امانوئل مکرون و مارین لوپن فرانسوی دو نامزد ریاست جمهوری فرانسه  در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری

امانوئل مکرون و مارین لوپن، دو نامزد ریاست جمهوری فرانسه، در دور دوم انتخابات این کشور چهارشنبه شب مناظره خواهند کرد. این اولین مناظره از زمان آغاز کارزار انتخاباتی نامزد‌ها است. امانوئل مکرون در دور اول انتخابات از مناظره امتناع کرده بود.

مناظره بیش از دو ساعته روز چهارشنبه آخرین فرصت برای مکرون از حزب میانه و لوپن راست افراطی است تا رای‌دهندگانی را که روز یکشنبه به پای صندوق‌های رای می‌روند نسبت به برتری خود متقاعد کنند.

رویارویی این دو رقیب انتخاباتی در سال ۲۰۱۷ به دلیل برخی دیدگاه‌های اقتصادی لوپن به پیروزی مکرون انجامید.

لوپن به تازگی در خصوص مناظره دور قبل انتخابات گفت: «شکست خوردم، زمین خوردم، و دوباره بلند شدم. و معتقدم با فروتنی به کار در این زمینه بازگشتم.» او افزود که ادامه دادن پس از شکست می‌تواند قدرت شخصیت را نشان دهد.

در مناظره امشب، موضوعاتی مانند قدرت خرید، بازنشستگی، امور بین‌الملل، آموزش، محیط زیست، و مهاجرت، مورد بحث قرار خواهد گرفت.

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که مکرون با بیش از ۵۶ درصد در مقایسه با ۴۳.۵ درصد لوپن پیشتاز رقابت است.

بررسی مناظره‌های پیشین در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری نشان می‌دهد معمولا نامزدی که در نظرسنجی‌ها پیشتاز است در مناظره تلویزیونی هم پیروز شناخته خواهد شد.

در مناظره امشب لوپن باید نشان دهد شایستگی ریاست جمهوری را دارد و رای‌دهندگان بیشتری را متقاعد کند که نباید نگران روی کار آمدن فردی از راست افراطی به عنوان رئیس جمهور کشورشان باشند.

هر دو نامزد ریاست جمهوری احتمالاً سعی خواهند کرد رای‌دهندگان چپ را که ژان لوک ملانشون را در دور اول انتخاب کردند به سمت خود جذب کنند.

XS
SM
MD
LG