لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۵

عضو ارشد حزب لیکود با اشاره به حملات راکتی به اسرائیل: سر مار را قطع کنید


رئیس کمیته امور خارجه و دفاع کنست اسرائیل از حزب لیکود، ایران را مسئول شلیک راکتها از لبنان به خاک اسرائیل دانسته و خواستار قطع کردن «سر مار» شد.

یولی ادلشتاین، در بیانیه‌ای گفت: «ایران، حامی حزب‌الله و حزب‌الله مسئول اتفاقاتی است که در لبنان می‌افتد.»

او افزود: «ما نباید دنبال دم مار باشیم، بلکه باید سر مار را قطع کنیم.»

ادلشتاین گفت‌:« دشمن اکنون واکنش اسرائیل را تماشا می‌کند، بنابراین باید «یک واکنش قدرتمند و مصمم» وجود داشته باشد تا برای همه روشن شود که علی‌رغم بحث‌های داخلی، «اسرائیل مثل همیشه قوی است.»

بسیاری از مقامات امنیتی در هفته‌های اخیر گفته‌اند که تنش‌ها بر سر اصلاحات در قوه قضائیه، باعث شده است که اسرائیل در چشم دشمنانش «ضعیف» دیده شود.

گفتنی است برخی رسانه‌های اسرائیل از شلیک چندین راکت از جنوب لبنان به سمت شمال اسرائیل در روز پنجشنبه خبر دادند.

روزنامه هاآرتص از جمله منابعی است که گزارش حمله راکتی از جنوب لبنان به خاک اسرائیل را داد. این روزنامه همچنین به نقل از شبکه المنار، وابسته به گروه حزب الله لبنان، گزارش داد که اسرائيل با توپخانه‌ به جنوب لبنان حمله کرده است.

ارتش اسرائيل می‌گوید طبق برآوردهای اولیه، ۳۴ راکت روز پنجشنبه از لبنان به سمت اسرائیل شلیک شد. اسرائيل می‌گوید ۲۵ راکت را سامانه‌های دفاع هوایی ارتش اسرائیل رهگیری کرد و ۵ راکت در خاک اسرائیل فرود آمد. ۴ پرتاب دیگر نیز در دست بررسی است.

ساعاتی بعد هم، سازمان ملل متحد راکت‌پراکنی از جنوب لبنان به شمال اسرائیل را محکوم کرد و خواستار خویشتن‌داری حداکثری همه طرف‌ها شد. به گفته استفان دوجاریک، سخنگوی سازمان ملل، نیروهای حافظ صلح این سازمان با مقامات اسرائیل و لبنان در تماس هستند و از همه طرف‌ها می‌خواهند از انجام اقدامات یکجانبه‌ای که موجب تنش بیشتر شود، خودداری کنند.

در روزهای اخیر تنش میان اسرائيل و فلسطینی‌ها افزایش یافته که انتقاد کشورهای عرب از اسرائيل را به دنبال داشته است.

XS
SM
MD
LG