لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۳

سه سناتور جمهوری‌خواه در اسرائیل: باید با گروه‌های تروریستی مورد حمایت ایران مقابله شود


از راست: بیل هگرتی، لیندزی گراهام و تد کروز، سه سناتور جمهوری‌خواه
از راست: بیل هگرتی، لیندزی گراهام و تد کروز، سه سناتور جمهوری‌خواه

يک گروه كوچک مركب از سناتورهاى ارشد جمهوريخواه در سفر به اسرائيل ضمن ديدار با مقامات ارشد آن کشور و بازديد از مناطق آسيب‌دیده طى جنگ اخير، بر ادامه حمايت آمريكا از امنيت اسرائيل تاكيد كردند.

تد کروز، بیل هگرتی، و لیندزی گراهام، سه سناتور جمهوری‌خواه، در جریان سفر به اسرائیل از جنوب این کشور و اماکن مسکونی که هدف حملات راکت‌های حماس قرار گرفته است، بازدید کردند.

سناتور تد كروز روز دوشنبه ۱۰ خرداد طی یک سخنرانى در اورشليم جو بايدن، رئیس جمهورى آمريكا، را متهم كرد که در جریان ١١ روز جنگ مرگبار اخير ميان اسرائيل و حماس، در برابر دشمنان اسرائيل ضعيف عمل كرده و با ارسال ميليون‌ها دلار كمک به تشكيلات خودگردان فلسطينی، گروه حماس را جسورتر كرده است.

سناتور کروز گفت: «ضعف به معنی دعوت به حملات بیشتر است. هرچه جو بايدن نسبت به حماس، حزب‌الله، و ايران ضعف نشان دهد، شما شاهد افزايش بیشتر حملات تروريستى خواهيد بود.»

سناتور بیل هگرتی نیز در بازدید از اشکلون در جنوب اسرائیل پیامی را در این رابطه در توئیتر منتشر کرد.

سناتور هگرتى گفت، جمهوريخواهان نگران كمک به تشكيلات خودگردان فلسطينی توسط جو بايدن، رئیس جمهورى آمريكا، هستند. او افزود: «ما بسيار نگران هستیم هر پولى كه به غزه براى زيرساخت‌ها می‌رود به راحتى توسط حماس به استفاده نظامى و توليد تسليحات و موشک تبديل می‌‌شود.»

روزنامه جروزالم پست در گزارشی نوشت سناتور ليندزى گراهام با بنيامين نتانياهو، نخست وزير، و بنى گانتز، وزير دفاع اسرائيل، ملاقات و گفت‌وگو کرد. در این دیدار بنى گانتز از پشتيبانى آمريكا از اسرائيل و حفظ امنيت و برترى نظامى ‌آن بر دشمنان قدردانى كرد.

سناتور گراهام با انتشار یک كليپ ويدئویی در توييتر از سفرش براى بازديد از مناطق آسيب ديده در جنگ گفت: «پيام من کمک‌هاى بيشتر براى اسرائيل است.»

لیندزی گراهام افزود:‌ «هرچه حماس و ايران بيشتر براى نابودى اسراييل تلاش كنند آمريكا بيشتر به اسراييل براى دفاع از خود کمک می‌كند. اسراييل يكى از قابل اعتمادترين متحدان آمريكا است كه براى حفاظت ما ازكشورمان در برابر تهديد اسلام راديكال عليه دموكراسى ما، اطلاعات درست را به ما ارائه می‌کند.»

گروه حماس که کنترل امور را در باریکه غزه، منطقه‌ای با بیش از حدود دو میلیون جمعیت، در اختیار دارد در فهرست گروه‌های تروریستی ایالات متحده آمریکا قرار دارد و مورد حمایت جمهوری اسلامی ایران است.

جو بایدن، رئیس جمهوری‌ آمریکا، پیشتر بر تعهد «خدشه‌ناپذیر آمریکا» بر امنیت اسرائیل، تاکید کرده است.

XS
SM
MD
LG