لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۱۲

بایدن بر واکسینه شدن آمریکایی‌ها تاکید کرد


ملاقات دولت بایدن در کابینه کاخ سفید پس از شش ماه ریاست جمهوری - ۲۰ ژوئیه ۲۰۲۱
ملاقات دولت بایدن در کابینه کاخ سفید پس از شش ماه ریاست جمهوری - ۲۰ ژوئیه ۲۰۲۱

جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا، به مناسبت شش ماهگی شروع کار دولتش در نشست کابینه خود در کاخ سفید گفت که روند کارها به گونه‌ای بوده است که او و همکارانش در حال محقق کردن وعده‌هایشان برای مردم آمریکا هستند.

او باردیگر به آن دسته از مردم کشور که واکسینه نشده‌اند توصیه کرد هر چه زودتر برای ایمنی خود و اطرافیانشان واکسن کرونا بزنند.

آقای بایدن روز سه شنبه در این جلسه گفت: «ابتدا درباره پندمی بگویم که شما همه شاهدید که تعداد مبتلایان دوباره رو به افزایش است و صادقانه در شگفتید که این چه معنایی دارد؟ در کل آمار مرگ بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ به شدت رو به کاهش است و در شش ماه گذشته این آمار به علت اجرای واکسیناسیون نود درصد کاهش نشان می دهد. من از همه شما قدردانم. اما باید همچنان هشیار بود، بویژه به علت شیوع گونه دلتا. هر چند تعداد ابتلاها رو به افزایش است اما، تمامی افرادی که بستری می شوند و یا از ابتلا به کووید می‌میرند افرادی هستند که واکسینه نشدند.»

او افزود «دولت بار دیگر می‌گوید بهترین روش ایمن سازی خود واکسینه شدن است، بنابراین بروید واکسن بزنید. بنابراین تمرکز ما از این پس واکسینه کردن افرادی است که تاکنون واکسن نزده‌اند.»

آقای بایدن همچنین در این نشست گفت برای تداوم حرکت رو به جلوی اقتصادی و رهایی از تاثیر منفی همه‌گیری بر معیشت و اقتصاد کشور، باید دو لایحه با محوریت بازسازی زیر ساخت کشور و رسیدگی به معیشت خانوارها در کنگره به تصویب برسد.

  • 16x9 Image

    فرهاد پولادی

    متولد تهران در مهرماه ۱۳۵۱، پس از هشت سال تدریس زبان انگلیسی در کانون زبان ایران؛ از سال ۱۳۷۷ خبرنگار ایرنا شد.
    از سال ۱۳۸۲ خبرنگار خبرگزاری فرانسه در تهران بود. ماموریت خبری فرانس پرس فرصت سفر به عراق، عربستان سعودی، لبنان، استانبول، مسکو و آلماتی را برای او فراهم کرد.

XS
SM
MD
LG