لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۶

رسانه‌ دولتی سوریه‌ از رهگیری «حمله موشکی اسرائیل» برفراز دمشق خبر داد؛ فعالان سوری از کشته شدن چند نفر خبر دادند


نمایی از دمشق، عکس از آرشیو
نمایی از دمشق، عکس از آرشیو

خبرگزاری رویترز در گزارشی اعلام کرد که رسانه دولتی سوریه گفته نیروهای پدافند هوایی سوریه یک «حمله موشکی اسرائیل» را برفراز دمشق رهگیری کردند. ولی نیروهای نظامی مخالف بشار اسد اعلام کردند این موشک‌ها ممکن است به سمت شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران شلیک شده باشد.

این گزارش که شامگاه سه‌شنبه ۱۸ خرداد منتشر شده می‌گوید رسانه‌ دولتی سوریه گفته «نیروهای پدافند هوایی سوریه یک تخاصم اسرائیلی را که از حریم هوایی لبنان آمده، رهگیری کردند.» گزارش رسانه دولتی سوریه جزئیات بیشتری نداد.

یک منبع نظامی هم در رسانه‌های داخلی سوریه گفت این حملات موشکی به سمت نواحی مرکز و جنوبی بوده و خسارت جانی در پی نداشته است.

دیگر رسانه‌های دولتی گفتند این حملات به سمت استان حمص بوده که محل حضور نیروهای حزب‌الله است. حزب الله، مورد حمایت ایران است. ارتش اسرائیل به این گزارش‌ها واکنشی نشان نداده است.

در صورت تایید این حمله از سوی ارتش اسرائيل، این اولین حمله موشکی این چنینی در حدود یک ماه گذشته است.

به نوشته «تایمز اسرائيل»، در حمله هوایی شبانه، گزارش شده است که ۱۱ نفر کشته شده اند. «تایمز اسرائيل» می نویسد که گروه نظارت بر وضعیت حقوق بشر سوریه که در لندن مستقر است و اخبار خود را از فعالان سوری می گیرد و به مخالفان نزدیک است، می گوید نیروهای دولتی و شبه نظامان در استان حمص در حمله هوایی، کشته شدند.

XS
SM
MD
LG