لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۲۱

سفیر آمریکا در سازمان ملل: ایالات متحده ۲۴۰ میلیون دلار کمک بشردوستانه دیگر را در اختیار مردم سوریه قرار می‌دهد


سفیر آمریکا در سازمان ملل (چپ) در جریان دیدار از گذرگاه مرزی ترکیه و سوریه، روز پنجشنبه
سفیر آمریکا در سازمان ملل (چپ) در جریان دیدار از گذرگاه مرزی ترکیه و سوریه، روز پنجشنبه

لیندا تامس-گرینفیلد، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد، اعلام کرد ایالات متحده ۲۴۰ میلیون دلار دیگر را برای کمک به مردم سوریه و جوامعی که میزبان آن‌ها هستند‌، اختصاص می‌دهد.

خانم تامس-گرینفیلد که برای دیدار از گذرگاه مرزی ویژه ارسال کمک‌های بشردوستانه به سوریه در ترکیه به سر می‌برد، روز پنجشنبه ۱۳ خرداد با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد پس از ده سال مناقشه تحت حاکمیت بشار اسد، مردم سوریه در بدترین حالت به سر می‌برند.

سفیر آمریکا در سازمان ملل با حضور در گذرگاه مرزی باب الهوی گفت: «همان‌گونه که از سوی سازمان جهانی غذا مطلع شده‌اید، به طور متوسط هر ماه یک هزار کامیون غذا، دارو، و کمک‌های بشردوستانه راهی جنوب غربی سوریه می‌شود.»

خانم گرینفیلد افزود: «از میان هر پنج شهروند سوری در شمال غربی آن کشور، چهار نفر نیاز به کمک بشردوستانه دارند. این کمک‌‌ها برای میلیون‌ها غیرنظامی در ادلب، حیاتی محسوب می‌شود.»

اعضای شورای امنیت پیشتر در سال ۲۰۱۴ مجوز عملیاتی برای ارسال کمک‌های بشردوستانه از چهار مقطع مرزی به سوریه را صادر کردند. سال گذشته و در پی مخالفت‌ چین و روسیه برای ارسال کمک به هر چهار گذرگاه مرزی، شمار مقاطع مرزی به یک مکان از ترکیه محدود شد.

ایالات متحده خواستار افزایش گذرگاه‌های مرزی برای فرستادن کمک‌های بشردوستانه به سوریه است.

XS
SM
MD
LG