لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۵۸

ابراهیم رئیسی در سیستان و بلوچستان: کپرنشینی باید تا پایان سال سامان یابد؛ منتقدان می‌گویند سفرهای استانی «نمایشی» و «بی‌فایده» است


آرشیو
آرشیو

ابراهیم رئیسی روز جمعه ۱۲ شهریور در دومین سفر استانی خود به سیستان و بلوچستان رفت. او در این سفر تأکید کرد که «مسئله کپرنشینی» در این استان «باید تا پایان سال جاری سامان یابد.» برخی منتقدان او چنین دستورهایی را بی‌پشتوانه و سفرهای استانی را نمایشی و بی‌فایده می‌دانند.

به گزارش رسانه‌ها در ایران، رئیسی همچنین گفت: «می‌شود با همت مسئولان و مردم تهدید مشکل آب را به فرصت تبدیل کرد.»

رئیسی بر ساماندهی وضعیت بازارچه‌ها و تبادلات مرزی تاکید کرد و خواستار ایجاد ضوابطی شد که داد و ستد بین ایران و افغانستان ممکن شود تا به وضعیت اقتصادی دو طرف کمک کند. به گفته او، «سواحل مکران می‌تواند قطب ارتباطات تجاری با دنیا باشد.»

پیش‌تر، نماینده شادگان در مجلس شورای اسلامی در واکنش به نخستین سفر استانی ابراهیم رئیسی به خوزستان، آن را «نمایشی» دانست. او با تأکید بر این که مشکلات با «این سفرهای کوتاه و یک‌روزه» حل نمی‌شود، خواستار آن شد که دولت این رویه را متوقف کند.

پیشتر و در جریان دیدار ابراهیم رئیسی از اهواز که، بنا بر اعلام رسمی، مانند سفر او به سیستان و بلوچستان «سرزده» انجام شده بود، یک شهروند با انتقاد از عملکرد مسئولان گفت: «چرا حرف راست نمی‌زنید؟ از خدا بترسید! ... همه دروغ می‌گویند. چرا به داد مردم نمی‌رسند؟»

استان سیستان و بلوچستان در جنوب شرقی ایران، یکی از فقیرترین و کم‌امکانات‌ترین مناطق کشور است.

XS
SM
MD
LG