لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۲۰

رئیس جمهوری آمریکا در دیدار با رهبران جامعه آمریکاییان کوبایی‌تبار: پیگیر همه گزینه‌ها برای ادامه دسترسی مردم کوبا به اینترنت هستیم


رئیس جمهوری آمریکا در دیدار با رهبران گروه‌های کوبایی آمریکایی - ۸ مرداد ۱۴۰۰
رئیس جمهوری آمریکا در دیدار با رهبران گروه‌های کوبایی آمریکایی - ۸ مرداد ۱۴۰۰

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، روز جمعه در دیدار با شماری از رهبران جامعه آمریکاییان کوبایی‌تبار در کاخ سفید گفت که دولتش علاوه بر ادامه تحریم مقامات دولت هاوانا، در تلاش است راه‌هایی را برای دسترسی مردم آن کشور به اینترنت به منظور رساندن صدای‌شان برای دور زدن فیلترینگ در اختیارشان قرار دهد.

رئیس جمهوری آمریکا گفت: «امروز ما تحریم‌هایی را علیه نهاد پلیس انقلاب ملی و همچنین علیه رئیس و معاون آن نهاد اعلام کردیم. ما همچنان به اعمال تحریم علیه افرادی که مجری سوء‌رفتارهای رژیم شده‌اند، ادامه می دهیم.»

آقای بایدن تاکید کرد که در چارچوب کمک مستقیم به مردم کوبا «ما پیگیر همه گزینه‌ها برای ادامه دسترسی به اینترنت هستیم، تا از آن طریق مردم کوبا بتوانند سانسور اجباری اعمال شده دولتی را دور بزنند. شما همیشه می‌دانید، زمانی که کشوری اجازه ندهد مردمش در اینترنت باشند و بتوانند وضعیت خود را در سراسر جهان به اطلاع عموم برسانند، مشکلی در آن کشور وجود دارد.»

ایالات متحده آمریکا هفته پیش یک وزیر امنیتی کوبا و یگان نیروهای ویژه آن کشور را به دلیل نقض حقوق بشر در سرکوب اعتراضات ضد دولتی اوایل ماه جاری، تحت تحریم قرار داد.

هزاران کوبایی اوایل ژوئیه در اعتراض به بحران اقتصادی آن کشور که به کمبود کالاهای اساسی و قطعی برق منجر شده است، علیه دولت کمونیستی کوبا دست به تظاهرات زدند. پلیس در هاوانا، پایتخت کوبا، ضمن برخورد با تظاهرکنندگان صدها تن را دستگیر کرد.

رئیس جمهوری آمریکا پیشتر نیز با صدور بیانیه‌ای گفته بود که «ما در کنار مردم کوبا ایستاده‌ایم» و از خواست آنها برای آزادی و عبور از همه گیری کرونا و «دهه‌ها سرکوب و رنج اقتصادی» که به خاطر «رژیم استبدادی کوبا» متحمل شده‌اند، «حمایت می‌کنیم.»

  • 16x9 Image

    فرهاد پولادی

    متولد تهران در مهرماه ۱۳۵۱، پس از هشت سال تدریس زبان انگلیسی در کانون زبان ایران؛ از سال ۱۳۷۷ خبرنگار ایرنا شد.
    از سال ۱۳۸۲ خبرنگار خبرگزاری فرانسه در تهران بود. ماموریت خبری فرانس پرس فرصت سفر به عراق، عربستان سعودی، لبنان، استانبول، مسکو و آلماتی را برای او فراهم کرد.

XS
SM
MD
LG