لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۴۸

گرامیداشت روز کارگر؛ بایدن بر «کرامت و شرافت» کارگران آمریکایی صحه می‌گذارد


جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، روز دوشنبه به ایالتهای ویسکانسین و پنسیلوانیا سفر کرد تا در مراسم سالانه گرامیداشت روز کارگر شرکت کند.

کاخ سفید پیش از این سفر اعلام کرده بود که بایدن در سخنرانی‌هایش در شهرهای میلواکی ویسکانسین و پیتسبرگ پنسیلوانیا بر کرامت و شرافت کارگران آمریکایی صحه خواهد گذاشت. مارتی والش، وزیر کار آمریکا، آقای بایدن را در این رویدادها همراهی می‌کند.

رئیس جمهوری آمریکا روز یکشنبه حمایت خود را از یک قانون تصویب شده در ایالت کالیفرنیا ابراز داشت که به کارگران کشاورز امکان خواهد داد از مسیری گسترده در انتخابات سندیکایی رأی دهند.

بایدن یکشنبه گفت که دولت باید برای برچیدن موانع بر سر سازماندهی کارگران کار کند، نه آنکه مانع آن شود. قانونگذران در کالیفرنیا با تصویب آن قانون به کارگران امکان میدهند آرای خود برای اتحادیه های کارگری را توسط پست ارسال کنند.

دوشنبه، پنجم ماه سپتامبر، در آمریکا روز گرامیداشت نیروی کار و تعطیل عمومی و فرصتی برای رژه های تماشایی و پیک نیک و سفر به پلاژها است. این روز که ابتدا در سال ۱۸۹۴ میلادی گرامی داشته شد نمایانگر پایان غیررسمی فصل تابستان و آغاز فعالیتهای مدارس است.

XS
SM
MD
LG