لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۲

وزیر خارجه کویت به تهران می رود؛ آیا کویت بین ایران و عربستان میانجی می شود


 شیخ صباح الخالد احمد الصباح روز چهارشنبه در تهران حضور خواهد یافت.
شیخ صباح الخالد احمد الصباح روز چهارشنبه در تهران حضور خواهد یافت.

وزیر خارجه کویت با هدف انتقال پیام شش کشور حاشیه خلیج فارس به حسن روحانی رئیس جمهوری ایران روز چهارشنبه دیدار غیر منتظره ای از تهران خواهد داشت. به نوشته رسانه های کویت این دیدار از قبل برنامه ریزی نشده بود.

به گزارش رویترز، این پیام درباره ضرورت گفت و گو و همکاری میان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس و ایران است.

خبر سفر غیر منتظره مقام کویتی چند روز بعد از اظهارنظر حسن روحانی منتشر می شود که گفته بود برخی کشورها از جمله کویت مایل به میانجیگری برای کاهش تنش بین ایران و عربستان هستند.

به گزارش خبرگزاری کونا در کویت، شیخ صباح الخالد احمد الصباح عصر سه شنبه به وقت محلی در کنفرانس خبری مشترک با ینس اشتولتنبرگ دبیر کل سازمان ناتو در شهر کویت گفت : در سفر به تهران پیام کتبی را از شیخ صباح الاحمد امیر کویت به دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران تسلیم خواهم کرد.

وی افزود: ایران و کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس، شرکای یکدیگر در منطقه هستند و از ظرفیت هایی برای تقویت مناسبات برخوردار هستند.

ایران و عربستان سعودی بیش از یکسال است که قطع رابطه کرده اند. بعد از مرگ زائران ایرانی رابطه دو کشور پر تنش شد و اعدام یک روحانی شیعه در عربستان موجب اعتراض ها در ایران و حمله بسیجی ها به ساختمان سفارت و کنسولگری عربستان سعودی در تهران و مشهد شد. از آن زمان رابطه دو کشور قطع شد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG