لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۲۱

نیروهای امنیتی فرزند مهدی کروبی را بازداشت کردند


علی کروبی - آرشیو
علی کروبی - آرشیو

سایت وابسته به مهدی کروبی، رییس سابق مجلس شورای اسلامی می گوید نیروهای امنیتی یکی از پسران او را بازداشت کردند و سعی داشتند پسر دیگر آقای کروبی را نیز بازداشت کنند.

بر اساس گزارشی که روز سه شنبه در سایت سحام نیوز منتشر شد، نیروهای امنیتی ساعات پایانی روز دوشنبه وارد منزل علی کروبی شدند و او و همسرش را بازداشت کردند. همسر علی کروبی بعدا آزاد شد.

سحام نیوز همچنین می گوید نیروهای امنیتی دوشنبه وارد منزل حسین کروبی، فرزند دیگر مهدی کروبی شدند اما برای بازداشت وی «ناکام» ماندند چرا که به نوشته این سایت، حسین کروبی در منزلش حضور نداشت.

این سایت مخالف دولت همچنین می گوید نیروهای امنیتی دوشنبه شب وارد منزل مهدی کروبی شدند، و «کتاب ها و اسناد» او را با خود بردند.

مقامات جمهوری اسلامی چند روز قبل مهدی کروبی و میرحسین موسوی را در حصر خانگی قرار دادند. این دو که از آنان به عنوان رهبران «جنبش سبز» یاد می شود، ۲۵ بهمن ماه، بزرگترین تظاهرات مخالفان طی یک سال گذشته را در شهر های مختلف ایران برپا کردند.

روز اول اسفنند نیز مخالفان دست به حضور خیابانی زدند اما تلاش آنان برای برگزاری راه پیمایی با اقدامات ماموران امنیتی مواجه شد.

XS
SM
MD
LG