لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۰۸

سپاه پاسداران: صدای انفجار کرج کار خودمان بود، به «شایعات معاندین» توجه نکنید


رژه نیروهای سپاه - آرشیو
رژه نیروهای سپاه - آرشیو

خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، در گزارشی اعلام کرد صدای بلندی که روز چهارشنبه در حومه شهر کرج در غرب تهران شنیده شد، بر اثر شلیک راکت توسط سپاه پاسداران در حین یک تمرین آموزشی ایجاد شد.

به نوشته رویترز، شایعه انفجار موشک در غرب تهران پیشتر از سوی یک معاون استاندار تهران تکذیب شده بود.

کرج میزبان چند مکان حساس هسته‌ای ایران از جمله کارگاه قطعات سانتریفیوژ «تسا» است که تابستان گذشته هدف یک حمله ظاهرا خرابکارانه قرار گرفت.

روابط عمومی «سپاه امام حسن مجتبی» در استان البرز اعلام کرد: «صدای شدید شنیده شده عصر امروز در حومه کرج ناشی از شلیک یک راکت در تمرین آموزشی و به صورت مدیریت شده در یکی از مقرهای سپاه بود که موجب برخی گمانه‌زنی‌ها و شایعات در فضای مجازی شده است.»

سپاه پاسداران در ادامه از مردم خواسته است که به «شایعات ساخته و پرداخته معاندین و دشمنان ملت ایران» توجه نکنند. سپاه گفته است که چنین رزمایش‌هایی غیرعادی نیست.

اسرائیل از مدت‌ها قبل هشدار داده است که اگر دیپلماسی نتواند با احیای توافق هسته‌ای مانع از پیشرفت سریع برنامه هسته‌ای ایران شود، از اقدام نظامی استفاده خواهد کرد.

هر چند که رسانه‌های اسرائيلی روز سه شنبه گزارش دادند آهارون حلیوه، رئیس جدید ارتش اسرائيل، ظاهرا در جلسه‌ای به وزیران گفته است که یک توافق با ایران که قطعیت درباره حدود برنامه هسته‌ای ایران را افزایش ‌دهد برای اسرائيل از افزایش تنش احتمالی بهتر است. این خبر را تایمز اسرائيل منتشر کرده است.

ایران می‌گوید بلندپروازی‌های هسته‌ای‌اش صلح آمیز است.

XS
SM
MD
LG