لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۰۱

یازدهمین جلسه رسیدگی به پرونده بازداشتگاه کهریزک


رای دیوان عدالت اداری به عزل مرتضوی و مقاومت دولت
رای دیوان عدالت اداری به عزل مرتضوی و مقاومت دولت

دهمین جلسه رسیدگی به پرونده قضات مرتبط با بازداشتگاه کهریزک روز چهارشنبه برگزار شد. در این جلسه متهمان آخرین دفاعیاتشان را اعلام کردند ولی به گفته شاکیان (خانواده قربانیان بازداشتگاه کهریزک) و وکلای آنان رئیس دادگاه ختم رسیدگی را اعلام نکرد و بنابراین «احتمال تجدید جلسه هنوز وجود دارد.»

سعید مرتضوی، دادستان سابق تهران متهم ردیف اول پرونده و حسن زارع دهنوی، معاون او و علی اکبر حیدری فر، دادیار دادگستری تهران متهمان بعدی و قضاتی هستند که در شعبه ۷۶ دادگاه کیفری تهران محاکمه می شوند. تحقیقات درمورد بازداشتگاه کهریزک، به تعلیق این سه قاضی منجر شد.

پدر محمد کامرانی ، پس از جلسه رسیدگی به پرونده به خبرنگاران گفت که سعید مرتضوی و علی اکبر حیدری، به دلیل مرگ فرزندش از او عذرخواهی کردند. خبرگزاری مهر به نقل از آقای کامرانی نوشت:‌ «ای کاش این اتفاق در جلسات قبل رخ می داد. امیدوارم این تصمیم به پشیمانی، بازهم در آنها بیشتر دیده شود.»

محمد کامرانی، محسن روح الامینی و امیر جوادی فر، از جمله بازداشت شدگان در جریان تظاهرات اعتراضی به نتایج انتخابات دهم ریاست جمهوری در سال ۱۳۸۸ بودند که پس از دستگیری به کهریزک منتقل شدند و در آنجا کشته شدند.

پدر امیر جوادی فر در جلسه قبلی دادگاه از شکایت علیه سعید مرتضوی خودداری کرده بود..

XS
SM
MD
LG