لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۲۷

پدر جوادی فر از شکایت علیه مرتضوی صرفنظر کرد


امیر جوادی فر، یکی از کشته شدگان در بازداشتگاه کهریزک
امیر جوادی فر، یکی از کشته شدگان در بازداشتگاه کهریزک
دهمین جلسه دادگاه قضات تعلیقی پرونده کهریزک روز دوشنبه ۳۰ اردیبهشت به ریاست قاضی مدیر خراسانی برگزار شد.

گفته می شود، پدر امیر جوادی فر، یکی از جانباختگان بازداشتگاه کهریزک طی یک جلسه خصوصی با سعید مرتضوی، متهم ردیف اول پرونده، از شکایت درباره اتهام معاونت در قتل وی صرفنظر کرده است.

خبرگزاری فارس به نقل از صالح نیکبخت، وکیل خانواده جوادی فر می گوید: پدر جوادی ‌فر بدون اطلاع من و پسرش در جلسه خصوصی با مرتضوی در خصوص اتهام معاونت در قتل رضایت خود را اعلام کرده اما نسبت به سایر اتهامات چون جرم از جنبه عمومی برخوردار است شکایت همچنان پابرجاست.

خبرگزاری فارس به نقل از پدر محمد کامرانی، یکی دیگر از کشته شدگان کهریزک درباره اقدام آقای جوادی فر گفت گمان نمی کند که او را ترسانده باشند: «بعید می‌دانم، دلیلی ندارد و در هر صورت وی حق انتخاب داشته است.»

پدر کامرانی همچنین درباره نحوه رسیدگی به دادگاه گفت: «متاسفانه مرتضوی همچون گذشته موضوعات رخ داده در کهریزک را نفی می‌کند و تاکنون اظهار پشیمانی نکرده است.» او گفت: «اگر جوادی‌فر رضایت نمی‌داد و همراه ما بود خیلی بهتر می‌شد. من اصلا از قبل اطلاعی از تصمیم ایشان نداشتم و وی هم رضایتش را در جلسه امروز اعلام کرد.»

در جلسه روز دوشنبه، پدر محسن روح الامینی حاضر نبود. دلیل این غیبت سفر عنوان شده است. در عوض وکیل خانواده روح الامینی حضور داشت.

بر اساس کیفرخواست دادستانی، سعید مرتضوی، دادستان سابق تهران به «مشارکت در بازداشت غیرقانونی و معاونت در تنظیم گزارش خلاف واقع از طریق امر یا ترغیب ماموران مربوطه به تنظیم گزارش خطاب به خود» و آقایان حسن زارع دهنوی (معروف به قاضی حداد) معاون امنیت مرتضوی و علی اکبرحیدری فر، دادیار وقت دادستانی تهران به «مشارکت در بازداشت غیرقانونی» متهم شده اند.

علی اکبر حیدری فر، از قضات تعلیق شده کهریزک و از متهمان این پرونده قبل از ورود به دادگاه در جمع خبرنگاران گفت«۲۰ شاهد را از پلیس، اطلاعات، سپاه و ناجا را در قالب لایحه ای به دادگاه معرفی کرده ایم.»

اما به گفته وکیل خانواده جوادی فر، قاضی پرونده «این شهود را نپذیرفت.»
قرار است جلسه بعدی این دادگاه روز چهارشنبه برگزار شود.
XS
SM
MD
LG