لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۱۶

هال تاون: دادگاه‌های بی‌ترحم، از اعتمادناپذیری ایران خبر می‌دهند


جیسون زضائیان
جیسون زضائیان

وبسايت تاون هال نزديک به محافل محافظه کار آمريکايی در مقاله‌ای با عنوان «دادگاه های بی ترحم نشانگر آن است که نمی توان به ايران اعتماد کرد»، به شرايط دادگاه جيسون رضائيان، خبرنگار روزنامه واشنگتن پست که نزديک به يک سال پيش توسط دستگاه امنيتی جمهوری اسلامی بازداشت شد، پرداخته است. این وب سایت از قول علی رضائيان، برادر خبرنگار زندانی نوشته است اگر مقام‌های امنیتی از کسی مدرکی داشتند، ۳۱۰ روز آن را پنهان نمی‌کردند.

آقای علی رضائيان در گفت‌وگوبا دبرا ساندرز، نویسنده این مقاله،گفته است، مقام‌های جمهوری اسلامی همواره دم از استقلال و حاکميت ايران می زنند ولی هر جا به نفع‌شان باشد بدون پاسخ‌گویی، قانون خودشان را هم زير پا می‌گذارند.

نویسنده سپس با ذکر موارد بازداشت‌های خودسرانه در گذشته، مانند مورد رکسانا صابری، امیر حکمتی، و ديگران، نتيجه می‌گيرد که محافظه‌کاران ايران در پشت پرده مسئول زندانی کردن و محاکمه رضائيان هستند و می‌خواهند به اين ترتيب موقعيت حسن روحانی، رئيس جمهوری ایران را در مذاکراتی که با قدرت‌های جهانی درباره برنامه اتمی ایران در دست انجام است، تضعيف کنند.

نویسنده در پایان نتيجه می‌گيرد که دادگاه رضائيان به آمريکایيان همه آنچه را که بايد درباره ايران بدانند، می‌گويد. تا زمانی که حکومت ايران به اين نمايش بيدادگری پایان ندهد، نمی توان به ايران اعتماد کرد؛ وی می افزاید، ايرانیان ممکن است مردمی خيرخواه و بخشنده باشند، اما حکومت‌شان بی رحم و هراس‌آور است.

XS
SM
MD
LG